Haber Detayı
28 Ocak 2015 - Çarşamba 11:26 Bu haber 2759 kez okundu
 
Komek Kayıtları Uzatıldı
BEYŞEHİR - Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile Hanım Lokalleri ve Spor Merkezleri’ne 10 günde yaklaşık 24 bin kişi kayıt yaptırdı.
Eğitim-Kültür Haberi
Komek Kayıtları Uzatıldı

BEYŞEHİR - KOMEK'e ön kayıt yaptıranların 30 Ocak’a kadar ilgili kurs merkezlerine giderek kesin kayıt yaptırmaları gerekirken; 7 ilçede ilk kez açılan kursların kayıt süresi 6 Şubat’a kadar devam edecek.
        Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Hanım Lokalleri ve Spor Merkezleri kayıtları yoğun ilgi görüyor.
        24 BİN KİŞİ ÖN KAYIT YAPTIRDI
        Kurulduğu günden bu yana 236 bin kursiyerin yararlandığı KOMEK, Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte Konya’nın ilçelerine de açılarak büyümeye devam ediyor. Yeni döneme yeni kurs merkezleri ve çok sayıda yeni branşla girecek olan KOMEK, Hanım Lokalleri ve Spor Merkezlerine 19 Ocak’tan bu yana 23 bin 937 kişi www.konya.bel.tr ve www.komek.org.tr üzerinden ön kayıt yaptırdı.
        İLÇELERDEKİ KAYITLAR 6 ŞUBAT’A KADAR DEVAM EDECEK
        30 Ocak’a kadar devam edecek ön kayıtlara gösterilen yoğun ilginin ardından şehir merkezinde bulunan tüm kursların kayıtları büyük oranda dolarken; Akşehir, Beyşehir, Seydişehir, Ilgın, Doğanhisar, Kulu ve Çumra’da ilk kez açılan kurslar ile Hanım Lokallerinin başvuruları 6 Şubat Cuma gününe kadar devam edecek.
         30 OCAK’A KADAR KESİN KAYIT YAPTIRMAK GEREKİYOR  
          KOMEK, Hanım Lokalleri ve Spor Merkezlerine internet üzerinden ön kayıt yaptıranların kesin kayıt işlemlerini tamamlamak için kayıtlı oldukları kurs merkezine öğrenci takip sistemi için elkartları ve ön kayıt numaraları ile başvurmaları gerekiyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEYŞEHİR, , Konya, Büyükşehir, Belediyesi, Meslek, Edindirme, Kursları, Hanım, L
Yorumlar
Haber Yazılımı