Haber Detayı
01 Aralık 2021 - Çarşamba 12:42 Bu haber 1230 kez okundu
 
Anadolu’nun Renkleri Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçları Açıklandı
Konya Valiliği himayelerinde, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Konya Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içerisinde yürüttüğü Konya İnsan Mektebi Projesi Kültür Davamız kapsamında düzenlenen “Anadolu’nun Renkleri Ulusal Fotoğraf Yarışması”nda dereceye giren öğretmenler çevrim içi bir törenle açıklandı.
Eğitim-Kültür Haberi
Anadolu’nun Renkleri Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçları Açıklandı

29 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilen ödül töreninde yarışma ile ilgili bilgilerin verilmesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, hoşgörünün başkenti Konya’dan katılımcıları selamladı.

Konya’da yürütülen İnsan Mektebi Projesi ile hayata dokunmak; öğrenci, öğretmen ve veliler arasında iş birliğini arttırarak hayata ayrı bir hedef katılmak istendiğini ifade eden Büyük, bu yarışmayla öğrencilerimizin geleceğin sanatçıları olmalarına yönelik bir temel attıklarını ifade etti. Öğretmenlerin de onlara rehber olduklarını belirterek “Her çalışma bir emeğin sonucudur ve fedakârlık gerektirir. Emeği geçen herkese ve katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından 424 öğretmenin 1.052 fotoğraf ile katıldığı yarışmada dereceye giren öğretmenler açıklandı.

Yarışmanın Birincisi İstanbul’dan Murat Bakmaz; İkincisi İzmir’den Murat Yılmaz; Üçüncüsü Konya’dan Mustafa Varol; Dördüncüsü Antalya’dan Mehmet Yılmaz; 5. Antalya’dan Leyla Cantürk Yılmaz; Altıncısı da İstanbul’dan Kayhan Çetinkaya oldu.

Öğretmenlerin ve jüri üyelerinin konuşmalarından sonra dereceye giren ve sergilenmeye hak kazananların fotoğraflarından oluşan video izlendi. Katılımcı öğretmenlere ve jüri üyelerine teşekkür edilerek program tamamlandı.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Anadolu’nun, Renkleri, Ulusal, Fotoğraf, Yarışması, Sonuçları, Açıklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı