Haber Detayı
07 Mayıs 2024 - Salı 22:08 Bu haber 22424 kez okundu
 
Beyşehir Belediye Başkanı Bayındır Gazetecilerle Buluştu
BEYŞEHİR - Başkan Bayındır, Beyşehir Belediyesinde düzenlediği basın toplantısında ilçede görev basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.
Güncel Haberi
Beyşehir Belediye Başkanı Bayındır Gazetecilerle Buluştu

BEYŞEHİR - Başkan Bayındır, Beyşehir Belediyesinde düzenlediği basın toplantısında ilçede görev basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

Belediye toplantı salonunda yapılan basın toplantısında, şimdiye kadar şehre kazandırılan hizmetleri değerlendiren ve yeni dönemde hayata geçirilecek projelerle ilgili konuşan Başkanımız Bayındır, gazetecilerin yönelttiği soruları da cevapladı.

BEYŞEHİR HEDEFLEDİĞİMİZ HİZMETLERLE KİMLİK DEĞİŞTİRECEK

Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte uyum içerisinde Beyşehir için hedeflenen hizmetlere doğru gideceklerini belirten Beyşehir Belediye Başkanımı Adil Bayındır, “Beyşehir’in geleceği için, Türkiye Yüzyılı döneminde Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu hedeflerin içerisinde yer alacağız” dedi.

Beyşehir’e yapılacak hizmetlerden bahseden Başkan Adil Bayındır, “Öncelikle yaptığımız tasarruflar ve kurduğumuz işletmeler ile Beyşehir ekonomisinde büyük bir değişme ve ilerleme olacak. Artık bu işletmeler ile üretip, ürettiklerimizi de pazarlayan bir belediye olacağız. Yıllardır beklediğimiz Gembos Yolunun meyvelerinden yararlanmaya başlayacağız. bu güzergahı kullanan misafirlerimize durup nefes alacağı bir kent hazırlayacağız. İş adamlarımızı ve şehrimizin insanını bu alanlara yönlendirerek hem ziyaretçilerimize hizmet hem de şehrimize katma değer sağlayacağız.

Bizim en önemli işlerimizden biri de bu dönemde turizm alanlarını genişletmek olacak. Otel alanlarının çalışmalarını yaparak, Antalya’nın terası olan Beyşehir’de gelen vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldırmak olacak. Bu sene Göl Festivali’nin haricinde bir de karavan festivali düşünüyoruz. Karaburun Plajına tam donanımlı karavan alanları kazandırdık. Eşsiz manzaraya sahip bu alanı tüm dünyaya gösterecek bir festival ile karavancıların vazgeçilmez konumlarından biri haline gelecek“ dedi.

BEYŞEHİR’DE TRAFİK VE KALDIRIMLARDA KURALLI DÖNEM

Başkan Adil Bayındır, ilçedeki trafik yoğunluğu ve kaldırım işgalleri konusunda “kurallı döneme” geçiş yapacaklarının altını çizdi.

Başkan Bayındır, “İlçemizin trafik yoğunluğu ve kaldırımların daha kullanışlı hale getirilmesi hususunda kuralları yerleştirme dönemine geçiş yapacağız. Kaldırım işgalinden tutun, düzensiz parklanmalar ve kontrolsüz dönüşler gibi konuları UKOME ile yaptığımız plan doğrultusunda düzenlemelere gideceğiz.  Beyşehir’imizin belli başlı bütün bu yollarını derli toplu hale getirip daha akıcı hale getireceğiz” dedi.

ANIT ALANINI TAŞIYIP BEYŞEHİR’E OTOPARK KAZANDIRACAĞIZ!

İlçe merkezimizde bulunan anıt alanının da taşınacağını dile getiren Başkan Adil Bayındır, yeni bir otopark projesi müjdesini de duyurdu. Başkan Bayındır, “Öte yandan anıt alanını festival alanına taşıyıp o bölgede bir yeraltı otoparkını şehrimize kazandıracağız. Bu çalışmaların yanı sıra şehrimizdeki vatandaşlarımıza özel sosyal yardımlaşma alanında Beykart projesini hayata geçireceğiz. Beykart hadisesinde Mayıs ayının sonuna doğru bir çalışmaya gireceğiz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfıyla, Muhtarlarımızla, Göl Feneri Derneği İle yapacağımız istişarelerde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için bu projeyi faaliyete geçireceğiz” diye konuştu.

BEYŞEHİR MİLLET BAHÇESİ PAZARYERİ VE HAYVAN BARINAĞINA KAVUŞACAK

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, İlçeye pazar yerinin ve tam donanımlı hayvan barınağının 2024’ün sonuna kadar kazandırılacağının müjdesini de verdi.

Başkan Bayındır, “Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, Kapalı Pazar Yeri çalışmalarını bu yıl sonuna kadar yetiştirmeyi planlıyoruz. Millet Bahçesi ve içerisinde nikah salonu, hanımlar lokali, yöresel ürün satış reyonları, gençlik merkezi, kütüphane, kafe ve büfelerin yer alacağı hizmetleri de bu yıl sonuna kadar çalışmalarını başlatmış olacağız” dedi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir, Belediye, Başkanı, Bayındır, Gazetecilerle, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı