Haber Detayı
19 Temmuz 2023 - Çarşamba 22:04 Bu haber 26848 kez okundu
 
Beyşehir’de Balık Avcılığına Sıkı Takip
BEYŞEHİR - Beyşehir'de, perakende balık satış noktaları ile balık alım kantarları denetime tabi tutuldu.
Ekonomi Haberi
Beyşehir’de Balık Avcılığına Sıkı Takip

BEYŞEHİR - Beyşehir'de, perakende balık satış noktaları ile balık alım kantarları denetime tabi tutuldu.

Türkiye'nin önemli tatlı su balığı üretim merkezlerinden Beyşehir'de, Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne bağlı su ürünleri kontrol ekipleri serbest zamanda yasa dışı avlanmanın önüne geçilmesine yönelik denetimler gerçekleştirdi.

Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Özver'in de nezaret ettiği denetimlerde su ürünleri kontrol ekipleri tarafından tüm perakende balık satış noktaları ile göl kıyısındaki balım alım kantarları ve balıkçı tekneleri kontrol edildi.

Denetimlerde avı yapılarak satışa sunulan tatlı su ürünleri boy limiti yönünden de kontrol edildi.

Beyşehir Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Beyşehir Gölü'nün yanı sıra ilçe sınırları içerisinde yer alan göletlerde de denetimlerin aralıksız olarak sürdüğü vurgulanarak, "Amatör olta balıkçılığı için göletlerde kişi başı 4 adet, Beyşehir Gölü'nde ise kişi başı 1 adet oltaya izin verilmektedir. Sazan balığı için 40 santim, sudak ve kadife sazanı balıkları için 26 santim olan balık boy limiti tatlı su kefali için de 20 santimdir. Bu boyların altındaki türlerin avlanılması yasak olup, uymayanlar hakkında cezai işlemler uygulanmaktadır. Sürdürülebilir su ürünleri ticaretinin yapılabilmesi için kurallara uyulmasını rica eder, bereketli bir ev sezonu dileğimizi tekraren belirtiriz." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir’de, Balık, Avcılığına, Sıkı, Takip,
Yorumlar
Haber Yazılımı