Haber Detayı
11 Ocak 2022 - Salı 10:47 Bu haber 984 kez okundu
 
Konyalılar Günü etkinlikleri dolu dolu geçti
Bu yıl KONSİAD tarafından bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen Konya Tanıtım Günleri sona erdi. İstanbul Yenikapı da gerçekleştirilen etkinlikleri 250 bin kişi ziyaret etti.
Eğitim-Kültür Haberi
Konyalılar Günü etkinlikleri dolu dolu geçti

Bu yıl KONSİAD tarafından bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen Konya Tanıtım Günleri sona erdi. İstanbul Yenikapı da gerçekleştirilen etkinlikleri 250 bin kişi ziyaret etti.

İstanbul Yenikapı’da 4 gün süren ve festival havasında başlayan Konya Tanım günleri İstanbul ve Konya ile çevre illerde yaşayan Konyalıları bir araya getirmekle kalmayıp, bütün İstanbullulara Konya’nın tanıtılmasının yanında, tarihiyle, kültürüyle, insanıyla, hoşgörüsüyle iki şehrin kaynaştırdı.

Açılışa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Eski Çevre Bakanı Ali Talip Özdemir, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İlçe Belediye Başkanları, KSO Başkanı Memiş Kütükçü ve çok sayıda davetli ve Konyalılar katıldı.

Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl gerçekleştirilemeyen “Konya Tanıtım Günleri” bu yıl 6-9 Ocak tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Alanı’nda gerçekleştirildi. Etkinliklere Konyalılar yoğun bir ilgi gösterdi. Konya Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere çok sayıda ilçe belediyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinliklerde, Konya’nın kültürü, tarihi, yöresel yemekleri ve belediyelerin hizmetleri tanıtıldı.

Konya Büyükşehir, Meram, Karatay ve Selçuklu’nun yanı sıra Beyşehir, Seydişehir, Kadınhanı, Karapınar, Ilgın, Ereğli, Bozkır ve Akşehir belediyeleri açtıkları stantlar ile ilçelerinin yöresel ürünlerini tanıtırken, Konya menşeli birçok marka ile ürünlerini ve yaptıkları yatırımlarla hizmetlerini tanıtma fırsatı buldu.

Katılımcılara ve destek verenlere teşekkür

KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik, Konya Tanıtım Günlerinin bundan sonraki yıllarda farklı illerde yapılması yönünde çalışmalar yapacaklarını belirterek, “Antalya, Ankara, İzmir gibi illerde de Konya tanıtım günlerinin yapılmasını planlıyoruz. Amacımız Konya’nın tanıtımını sağlamak olup, Konyalı sanayicilerimizi bir araya getirip, güzel işlerle birlikte yatırım yapılmasını sağlamaktır” dedi.

Birçok Avrupa ülkesinde temsilcilikler açtıklarını Tanıtım Günleri’nin bu ülkelerde yapılması yönünde çalışmalara imza atacaklarını söyleyen Kemal Çelik, “ Hedefimiz, birlik ve beraberlik içerisinde Konya’nın tanıtımını sağlamaktır. Etkinliklerimize katılarak bizlere destek olan belediyelerimize, İstanbul Büyükşehir Belediyesine, Sivil Toplum Kuruluşlarına ve firmalara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu yılki etkinliklere 250 bin kişinin katıldığını söyleyen Kemal Çelik, “Konyalı firmalarımızı bu etkinliğe katılmaları konusunda davet ediyorum. Burada ürünlerini tanıtabilir ve yeni pazarlar bulabilirler. Firmalarımızın önümüzdeki yıllarda sayılarının daha da artacağını düşünüyorum” diye sözlerini tamamladı.

Etkinlikteki sema gösterisi, halk oyunları ve Konyalı sanatçıların Konya türkülerini seslendirmesi ve ziyaretçilere Konya etli pilavı ikram edilmesi ziyaretçiler tarafından çok beğenildi. 4 gün süren Konyalılar buluşmasında, İstanbul ve Konya da yaşayan Konyalılar hasret giderdi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Konyalılar, Günü, etkinlikleri, dolu, dolu, geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı