Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 11:00 Bu haber 6652 kez okundu
 
CHP Beyşehir'de, Şenyurt’la devam dedi
BEYŞEHİR - CHP Beyşehir ilçesi 37. Olağan Kongresi Celal Atik düğün salonunda yapıldı. Kongrede tek listeyle seçime giren Rıdvan Şenyurt yeniden ilçe başkanı seçildi.
Siyaset Haberi
CHP Beyşehir'de, Şenyurt’la devam dedi

BEYŞEHİR - CHP Beyşehir ilçesi 37. Olağan Kongresi Celal Atik düğün salonunda yapıldı. Kongrede tek listeyle seçime giren Rıdvan Şenyurt yeniden ilçe başkanı seçildi.

Beyşehir Celal Atik Düğün Salonunda yapılan kongreye CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, Parti Meclisi Üyesi Hakkı Suha Okay, Bülent Ecevit Tatlıdil, Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Bir önceki dönem CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Hüsnü Bozkurt, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, delegeler ve partililer katıldı.

Kongrede konuşan ve Beyşehir’li olan CHP Parti Meclisi Üyesi Hakkı Suha Okay konuşmasında Türkiye’nin önemli bir dönemi yaşadığını belirtti. Okay: hiçbir parti kimliğinden ödün vermeden koalisyonlar seçim öncesi yapılıyor. Artık yeni dönemde birlikte hareket edeceğiz. Demokrasiye ve parlamenter dönüş anlamında berabersek mücadeleye devam edeceğiz. Beyşehir’de yeniden seçilecek olan başkana ve yönetim kurulundaki arkadaşlara başarılar diliyorum” dedi.

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş,“17 yıldır ülkeyi yöneten AK Partiyle ülkemiz bir parti devletine dönüştürüldü. Bürokrasi ve kadınlarımız yok sayıldı. Her şeyi yok ettiler. Bunun karşısında duran partimiz CHP vardır. Hiçbir kimse CHP’yi eleştiremez. Sahalarda olacağız. Mücadelemize devam edeceğiz. Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır gibi Beyşehir gölüne sahip çıkarak, şehrimizin sorunlarının takipçisi olacağız. CHP örgütlülük önemlidir. Genel başkanımız gibi örgütümüzü ön planda tutacağız. Genel başkanımız Türkiye’nin birleştirici mayası oluşturdu. Bunun örneği Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındırdır. Bağımsız aday olarak belediye başkanı seçildi. Cumhuriyetimiz ve kazanımları birleşirsek, sahip çıkarsak, mücadele edip çalışırsak koruruz. Kongrede seçilecek olan arkadaşlara başarılar diliyorum.”

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener’de iktidarın ekonomi politikasının yanlışlığını eleştirerek, “Bütün ekonomik göstergeler 17 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti iktidarlarının ekonomiyi iyi yönetemediğini gösteriyor. İşsizlik, cari açık, yoksulluk almış başını gidiyor. Tarım bittiği gibi, gelişemiyor. Mutfak yangın yerine dönüşmüştür. Dünya ile rekabet edebilecek durumda da değiliz. Vatandaşı aldatan ve yanıltan bir iktidar var. Beyşehir’de kendi kendine üretim yapan bir Huğlu ve Üzümlü var. Bir başkasının elinde olsa ihya eder. Beyşehir gölünün haline bak. Gölü besleyen kaynaklar kurumuştur. Bu durum sürdürülebilir bir durum değildir. Kanal İstanbul’a vereceğin paranın birazını Konya’ya ver ki göl kurumasın, Konya’nın tarımsal sulama sorunu çözülsün. Ülkemizin içindeki bu olumsuz tabloya dur diyebilecek tek parti CHP’dir. Bunun içinde alternatif bir partidir. Öylesi ise hep birlikte partimiz CHP’yi iktidara taşımak için çalışacağız. İnsanlarımızın ortak duyarlığı olan ülkemizin sorunlarını ve derdini konuşacağız. Birlikte mücadele edeceğiz. Yönetime seçilecek olan arkadaşlara başarılar diliyorum” diye konuştu.

86 delegenin katıldığı kongrede CHP Beyşehir İlçe Rıdvan Şenyurt yeniden ilçe başkanı seçildi.

CHP Beyşehir İlçe Başkanı Rıdvan Şenyurt’ta konuşmasında, kongreye katılanlara, delegelere ve partililere teşekkür etti.

Yönetim listesi; Rıdvan Şenyurt, Sefa Akar, İbrahim Bahçeci, Gülfizar Bulut, Hatice Bülbül, Hüseyin Çağlar, Mehmet Demir, Mustafa Göçü, Kemal Kiriş, Memduh Olmaz, Ali Seyman, Turan Şenol, Hamza Şişbot, Ferizan Yılmaz, Mustafa Yokuş.

 

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: CHP, Beyşehir'de,, Şenyurt’la, devam, dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı