Haber Detayı
03 Temmuz 2021 - Cumartesi 16:53 Bu haber 2390 kez okundu
 
Hüyük’te Ekin Ve Saman Balyası Yangını
HÜYÜK - Hüyük ilçesinde ekili arazide çıkan yangında ekin tarlalarının yanısıra çok sayıda saman balyası da zarar gördü.
Bölgeden Haberi
Hüyük’te Ekin Ve Saman Balyası Yangını

HÜYÜK - Hüyük ilçesinde ekili arazide çıkan yangında ekin tarlalarının yanısıra çok sayıda saman balyası da zarar gördü.

Edinilen bilgiye göre, Hüyük’ün Kıreli Mahallesi'nde, Çavuş Mahallesi'ne ulaşımı sağlayan yol kenarında bulunan ekin ekili bir arazi henüz bilinmeyen bir nedenle alevlere teslim oldu.

Kısa zamanda büyüyen yangın çevredeki farklı şahıslara ait ekin tarlaları ile yakındaki bir besihanede bulunan saman balyalarına da sıçradı.

Yangına ilk müdahaleyi arazi sahibi çiftçiler yaparken, söndürme çalışmalarına itfaiye ve Hüyük Belediyesi'nin alana sevk ettiği iş makineleri ile vatandaşlar da traktörleriyle destek verdi.

Kıreli Mahallesi Muhtarı İsmail Parlar, yaklaşık 3 saatte kontrol altına alınarak söndürülen yangın sonucu farklı şahıslara ait 80 dekar ekin ekili alan ile yaklaşık 2 bin civarında saman balyasının zarar gördüğünü belirterek, "Yangının çıkış nedeni henüz bilinmiyor ve araştırılıyor. Mahallemize ve çiftçilerimize geçmiş olsun dileğinde bulunmak istiyorum. Rabbim bir daha göstermesin. Söndürme çalışmalarına destek veren itfaiyemize, ilçe belediyemize ve herkese teşekkür ediyorum."dedi.

Muhtar Parlar, Kıreli Mahallesi'nde ilk yangına yakın bölgede çıkan ikinci bir ekin yangınının da kontrol altına alınarak söndürüldüğünü, bu mevkide de yaklaşık 3 dönümlük bir ekinin zarar gördüğünü kaydetti.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Hüyük’te, Ekin, Ve, Saman, Balyası, Yangını,
Yorumlar
Haber Yazılımı