Haber Detayı
29 Mayıs 2017 - Pazartesi 10:08 Bu haber 1497 kez okundu
 
AK Parti Danışma Meclisi Toplantısı
BEYŞEHİR - Beyşehir Belediyesi Kültür ve Yaşam Merkezi’nde AK Parti Beyşehir İlçe Teşkilatı tarafından 66.danışma meclisi toplantısı düzenlendi.
Siyaset Haberi
AK Parti Danışma Meclisi Toplantısı

BEYŞEHİR - Toplantıda partililere hitap eden Belediye Başkanı Murat Özaltun, geride kalan 3 yıllık görev süresi içerisinde Beyşehir’e kazandırılan ilçe belediyesi, büyükşehir belediyesi ve devlet yatırımlarına da değindi.

       Beyşehir’e hizmet için yola çıktıklarını anlatan ve dönemlerinde birçoğu ilk de olan pek çok hayali gerçek haline dönüştürdüklerini belirten Özaltun, bölgede çalışmaları yürütülen ulaşım yatırımlarına da değindi. Konya Beyşehir yolunun  bu yıl sonuna kadar biteceğini ve Beyşehir Antalya yoluyla ilgili son gelişmelere yönelik müjdeyi de en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını anlatan Özaltun, “Arkasından hızlı tren, Allah izin verirse hızlı tren de geliyor” dedi.

       Diğer devlet yatırımlarıyla ilgili bilgiler de veren ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yarı olimpik yüzme havuzunun inşaatının başlatıldığını hatırlatan ve bu yıl sonuna kadar bitmiş olacağını vurgulayan Özaltun, şunları kaydetti: “Kültür Merkezimizin karşısında yapılacak olan yeni emniyet binamızla ilgili olarak da, karayollarından yol geçişiyle alakalı izin işlemlerini hallettik. Buradan ilk defa sizlerle paylaşıyorum, yeni emniyet binamız yatırım programına alınmıştı zaten, burası da inşallah kısa sürede bitmiş olacak. Yeni devlet hastanemiz bitmek üzere, hastanemizin bölgesel duruma gelmesiyle birlikte buraya farklı il ve ilçelerimizden de gelecek hastalarımızın yakınları ve refakatçılarının sorun yaşamaması için 11 odalı hasta konuk evinin projesini bitirdik, ihalesini yapıp inşaatını da başlatacağız inşallah.”

YERALTI ÇARŞISI İNŞAATI BAŞLIYOR…

       BSA kanalı yanındaki Belediyeye ait düğün salonunun yıkılmasının ardından bu alanda yeraltı çarşısı yapacaklarının sözünü verdiklerini de hatırlatan Özaltun, hafta başından itibaren temelini atarak inşaat çalışmalarına başlayacaklarının müjdesini verdi.  Beldeden ve köyden mahalleye dönüşen yerlerde yaşayan gençlerin kendilerinden en çok talep ettiği hizmetin, futbol  oynayabilecekleri alanlar olduğunu da hatırlatan Özaltun, bu talepler doğrultusunda 27 mahalleye futbol sahası inşa ettiklerini,  saha olmayan mahalleler için bir 27 tane daha yapılmasına yönelik olarak  ilgili birimlere talimat verdiğini vurgulayarak, “Her mahallemizde inşallah saha olacak. Ancak, buradaki kriterimiz; bir futbol takımını oluşturacak  en az 14 çocuğun sözkonusu mahallemizde yaşıyor olması olacak” dedi. Özaltun, sözünü verdikleri tüm  taşra mahallelerindeki yolların kilitli parke taşıyla kaplanması konusundaki  çalışmaları da koydukları hedef olan hizmet süresi sonuna kadar mutlaka bitireceklerini belirterek, bu konuda herhangi bir endişe yaşanmamasını istedi.

“ONLARCA HİZMET ÜRETTİK, ONLARCASI DA GELİYOR”

         Beyşehir ilçe merkezinde 2.etap TOKİ projesi kapsamında inşa edilmeye başlanılan toplu konutların bitmek üzere olduğunu ve hak sahiplerinin dairelerinin belirlenmesi için 15 Haziran’da kura çekimlerinin olacağını vurgulayan Özaltun, DSİ tarafından yürütülen kıyı tahkimat çalışmalarıyla ise Beyşehir Gölü kıyılarının çehresinin değişmeye başladığını söyledi. Doğalgazla ilgili verdikleri sözün de bu konuda verilen müjdelerin ardından artık hayal olmaktan çıktığını konuşmasında vurgulayan Özaltun, “18 yaşında bir genç gibi bu memlekete Allah’ın izniyle hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar onlarca hizmeti üretmişiz, bir onlarca hizmeti daha üretmeye devam edeceğiz inşallah” diye konuştu.

BEYŞEHİR-SEYDİŞEHİR YOLU DA DUBLE OLUYOR…

       AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Mustafa Şenol da konuşmasında, Beyşehir’i ilgilendiren ulaşım yatırımlarına değindi. Bir süre önce, Karayolları yetkilileri, milletvekilleri ve belediye başkanı Özaltun  ile müteahhitlerin de katıldığı bir toplantı yaptıklarını anlatan Şenol, Beyşehir Konya duble yol çalışmasının bu yıl sonuna karar bitirileceğine dair müteahhitlerin söz verdiğini belirtti. Gembos güzergahlı Beyşehir Antalya yolu ile ilgili yeni bir gelişme olduğundan da söz eden Şenol, bunu netleştikten sonra kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi. Şenol, Beyşehir’de halen çevre yolu ile ilgili çalışmaların devam ettiğini, Beyşehir-Seydişehir karayolunun duble yol yapılması işinin de 22 Mayıs’ta ihale edildiğini belirterek, “Şu anda, Beyşehir-Şarkikaraağaç yolunun duble yol olması için çalışmalar devam ediyor. Beyşehir-Yenişarbademli arasındaki Kurucuova güzergahı ile ilgili olarak da müteahhidimiz yıl sonuna kadar bu mahalleye kadar ulaşılacağını söyledi. Dolayısıyla, yatırımları bu dönemde hızlandırdık, hastaneyi her dönemde konuşurduk, artık bitme tarihini konuşuyoruz. Yeni adliye binamızın temeli atıldı, inşallah onu da yetiştireceğiz. Devlet yatırımlarımızın yanında, ilçe ve büyükşehir belediyemizin de onlarca  ilçemize kazandırdığı onlarca yatırımı bulunuyor” dedi.

ÜNAL: “BEYŞEHİR’E UĞRAYACAK HIZLI TREN HAYALDİ, GERÇEK OLUYOR”

         AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ömer Ünal ise, konuşmasında, yapım çalışmaları son aşamaya gelen Beyşehir-Konya arasındaki duble yol çalışmalarına değindi. Dizilere konu olan bu yolla ilgili olarak, “Aşkımız, hiç bitmesin Beyşehir Konya yolu gibi olsun” sözünün bu yıl sonu itibariyle artık başka yerler için kullanılacağını belirten Ünal, “Ben de bu yolun bir an önce bitmesini canı gönülden isteyen kişilerdenim, daha kolay, daha hızlı ve güvenli bir yolculuğun ardından Beyşehir ilçemize ulaşmak için” diye konuştu.

         Beyşehir’e gelecek doğalgaz yatırımına da değinen ve bu konudaki Belediye Başkanı Murat Özaltun’un verdiği  sözün ardından gerçekleştirdiği  olağanüstü uğraş ve çabaya ve ardından gelen başarısına dikkat çeken Ünal, ilçenin bu konudaki hayalinin de yıl sonundan itibaren artık gerçek olacağını ancak bu hayallerin hiçbir zaman bitmeyeceğini dile getirdi. Konya Antalya hızlı tren çalışmalarıyla ilgili bilgiler verirken, Beyşehir’e uğramasının artık hayal olmadığını  vurgulayan Ünal, “Beyşehir’e uğrayacak olan hızlı tren hakikaten hayaldi, inşallah gerçek oluyor” diye konuştu.

        Konuşmasının son bölümünde, teşkilatlarla ilgili yapılacak olan kongre sürecine de değinen Ünal, ramazan bayramı sonrasında ilçe teşkilatlarında delege seçimlerinin yapılmaya başlanacağını belitti. Kendi sorumluluğunun Konya dışındaki 14 il olduğunu ve bu illerin 6’sının büyükşehir statüsünde olduğunu ve 114 ilçeyi kapsadığını hatırlatan Ünal, bu illerle ilgili raporları da AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verilmek üzere hazırladıklarını dile getirdi. Ramazan bayramında delege seçimleriyle başlayacak süreçte, belde olan illerdeki belde teşkilatlarının kongrelerinin yapılmaya başlanacağını, ardından ilçe ve il teşkilatlarında kongre sürecinin başlayacağını  vurgulayan Ünal,  parti olarak öngördükleri takvimin  yıl sonuna kadar tüm ilçe teşkilatların kongre süreçlerinin tamamlanmasını  olduğunu, sonrasında 2018’in ilk iki üç aylık bölümünde ise il teşkilatlarının kongrelerini bitirmek istediklerini sözlerine ekledi.  

        Danışma Meclisi, daha sonra basına kapalı olarak devam etti. 

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: AK, Parti, Danışma, Meclisi, Toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı