Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 11:07 Bu haber 4364 kez okundu
 
Avrupa İkincisi Tekvandocumuz Coşkuyla Karşılandı
BEYŞEHİR - İsveç’te sona eren Avrupa Ümitler Tekvando Şampiyonası’nda 46 kiloda Avrupa ikincisi olan ve Türkiye’ye gümüş madalya kazandıran milli sporcu Fatma Keleş, memleketi olan Beyşehir ilçe merkezine girişte büyük bir coşkuyla karşılandı.
Spor Haberi
Avrupa İkincisi Tekvandocumuz Coşkuyla Karşılandı

BEYŞEHİR - İsveç’te sona eren Avrupa Ümitler Tekvando Şampiyonası’nda 46 kiloda Avrupa ikincisi olan ve Türkiye’ye gümüş madalya kazandıran milli sporcu Fatma Keleş, memleketi olan Beyşehir ilçe merkezine girişte büyük bir coşkuyla karşılandı.

Başarılı milli tekvandocu için terminal önünde davullu zurnalı karşılama programı düzenlendi.

Aracıyla kent merkezine giriş yapan Keleş’i burada Beyşehir Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Ağmaz ve antrenörü Nafiz Çakır çiçeklerle karşıladı ve başarısından ötürü tebrik etti.

Başarılı sporcuyu alkışlar arasında karşılayanlar arasında ailesi, aynı salonda birlikte çalıştıkları tekvandocu arkadaşları ve vatandaşlar da yer aldı.

Avrupa ikincisi milli sporcu Keleş karşılama sonrasında oluşturulan araç konvoylarıyla düzenlenen şehir turuna katıldı.

Konvoyda yer alan bir iş makinesi de kepçesinde taşıdığı Türk Bayrağıyla ilgi çekti ve renkli görüntüler oluşturdu. Konvoy, milli sporcunun yetiştiği Beyşehir Belediyesi Tekvando Spor Okulu önünde son buldu.

"ÇOK EMEK VERDİM..."

20 yaşındaki başarılı milli tekvandocu Fatma Keleş, burada yaptığı açıklamada, küçük yaşlarda başladığı tekvando sporunda iyi noktalara gelebilmek için çok emek verdiğini, kendisini yetiştirerek bugünlere getiren antrenörünün katkı ve desteklerinin bunda çok büyük olduğunu belirterek, “Bu dereceyi yapabilmeyi çok istiyordum. Sağolsun hocam bu konuda bana çok yardım etti. Aslında bunu ben değil hocam başardı” dedi.

İsveç’teki şampiyonada 46 kiloda mücadele ettiğini ve 5 müsabaka yaptığını aktaran Keleş, “Belaruslu, Yunan ve 3 Rus rakibimi yendim. Final maçında biraz halsiz kaldım. Yenildim, Avrupa ikincisi oldum ama inşallah ileride daha iyileri olur. Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon olup bu kez bayrağımızı göndere çektirmek istiyorum. Çok mutluyum, hepinize bana böylesine güzel bir karşılama yaptığınız için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

"FATMA İLE GURUR DUYDUK"

Beyşehir Belediyespor Kulübü tekvando antrenörü Nafiz Çakır ise, öğrencisi Fatma Keleş’in Avrupa şampiyonasındaki başarısıyla tüm camia ve ilçe olarak büyük bir gurur yaşadıklarını belirterek,“Bakın yeni yetişen sporcularımız da işte kenarda hepsi bakıyor Fatma ablasına, bunlar da hazır bekliyor. İnşallah ileride bunların içinden de Avrupa, dünya şampiyonları çıkacak sporcular var. Ben bunlarla mutlu oluyorum. Avrupa ikincisi olan sporcum Fatma’nın da derece yapmasını çok istiyordum. Bunu yaz dönemi boyunca kendisine söyledim, hep moral verdim, ‘sende bu kapasite var, başarılı olacaksın’ dedim. Katıldığı Türkiye şampiyonasının ardından İsveç’te de aynen uyarılarımı dikkate alarak, dediklerimi yaptı ve bu özgüvenle başarı kendiliğinden geldi. Bundan sonra daha iyi maçlar çıkartarak daha iyi yerlerde olacağına inancım sonsuz. Kısacası, hep birlikte inandık ve başardık diyebiliriz” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Avrupa, İkincisi, Tekvandocumuz, Coşkuyla, Karşılandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı