Haber Detayı
13 Kasım 2020 - Cuma 11:08 Bu haber 1176 kez okundu
 
Başkan Bayındır’dan “Temiz Çevre” çağrısı
BEYŞEHİR - Beyşehir Belediyesine bağlı ekipler tarafından BSA (Beyşehir-Suğla-Apa) kanalında temizlik çalışması yapıldı.
Yaşam Haberi
Başkan Bayındır’dan “Temiz Çevre” çağrısı

BEYŞEHİR - Beyşehir Belediyesine bağlı ekipler tarafından BSA (Beyşehir-Suğla-Apa) kanalında temizlik çalışması yapıldı.

Beyşehir Belediyesine bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından BSA kanalında temizlik çalışması yapıldı. Kanal kapaklarının kapatılması ile birlikte halk arasında Çarşamba kanalı olarak bilinen kanalda evsel atıklarla kirliğinin oluşmasının ardından ekipler harekete geçti.

Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerin kanalda hummalı bir çalışma yürüttüğünü belirten Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, evsel atıklar ve sokağa atılan çöplerin rüzgârla birlikte kanala sürüklendiğini, bununla birlikte görsel kirlilik oluştuğunu belirterek açıklamalarda bulundu.

Başkan Bayındır, “Vatandaşlarımızdan istirhamımız çevre temizliğine biraz daha önem vermeleri. Temizliğe dikkat çekmek amaçlı sosyal sorumluluk projeleri yapılıyor. Yapılan bu uygulamaları vatandaşlarımızın görmelerini ve kanalımızı kirletmemeleri konusunda temizliğe davet ediyorum. Bütün sokaklarımızda neredeyse her köşe başında çöp konteynerimiz mevcut. Evlerinde ki çöpleri bu konteynerlere atarlarsa ya da yolda yürüyen vatandaşımız elindeki çöpü yere atmak yerine çöp konteynerine atarsa daha temiz bir Beyşehir’e sahip oluruz. Bu şehir hepimizin böyle yaparsak şehrimizin her noktası çiçek gibi olur. Şehrimizi evimiz gibi görerek yaşayalım. Beyşehir halkına yakışan bu! Lütfen temizlik konusunda hassas olalım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Başkan, Bayındır’dan, “Temiz, Çevre”, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı