Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 17:00 Bu haber 3451 kez okundu
 
Beyşehir Belediyesinden Balıkçılara Yüzer İskele
BEYŞEHİR - Beyşehir'de, Beyşehir Gölü’nde tatlı su ürünleri avcılığı yaparak geçimini sağlayan balıkçılar, uzun zamandan beridir hayali ve beklentileri olan yüzer iskelelerine Beyşehir Belediyesi sayesinde kavuştu.
Ekonomi Haberi
Beyşehir Belediyesinden Balıkçılara Yüzer İskele

BEYŞEHİR - Beyşehir'de, Beyşehir Gölü’nde tatlı su ürünleri avcılığı yaparak geçimini sağlayan balıkçılar, uzun zamandan beridir hayali ve beklentileri olan yüzer iskelelerine Beyşehir Belediyesi sayesinde kavuştu.

Beyşehir Belediyesi kademelerinde üretilen iki yüzer iskele, yapımı tamamlandıktan sonra balıkçıların göl kıyısındaki limanlarına indirildi.

Beyşehir’de jandarma burnu olarak bilinen kesimde ve İçerişehir Mahallesi’ndeki Soğla bölgesinde avcıların liman olarak kullandığı kesimlerde kıyıya yerleştirilen yüzer iskeleler bundan böyle balıkçılara hizmet vermeye başlayacak.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Beyşehirli balıkçılardan gelen bu yöndeki istek ve talepler üzerine kurum olarak harekete geçerek çalışma başlattıklarını belirterek iki yüzer iskelenin kademede görev yapan personel tarafından imal edilerek göl kıyısındaki limanlarına indirildiğini belirtti. Bayındır, yeni av sezonundan itibaren balıkçılara hizmet verecek olan iskelelerin balıkçı camiasına hayırlı olması dileğinde bulunarak, “Balıkçı hemşerilerimize yeni av sezonunun bereketli ve bol kazançlar getirmesini diliyorum” dedi.

Beyşehir Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hasan Kurt da, yaptığı açıklamada, kooperatif  olarak gölde balıkçılık yapan meslektaşlarıyla birlikte Belediye Başkanı Adil Bayındır’dan ihtiyaçları olan gezer bir iskele talebinde bulunduklarını hatırlatarak, “Yıllardır süregelen bir liman sıkıntımız vardı. Bundan önceki dönemlerde yetkililere defalarca duyurduk, milli parklar ve sit alanından dolayı sıkıntı olduğunu beyan ettiler. Belediye Başkanımız Adil Bayındır göreve başladıktan sonra da  kooperatif olarak ve balıkçılar olarak bu sıkıntımızı anlattık. Kendisi pratik çözüm olarak dubalarla bu sorunu çözeceğini ve yeni av sezonuna yetiştireceğini belirtti. Şu anda da sağolsun iskelelerimizi limanlarımıza koyduk ve bu hizmetten duyduğumuz memnuniyeti dile getirmek istiyoruz. Balıkçılarımız daha önce iskele olmadığı için avcılık faaliyetlerinde güçlükler yaşıyordu. Başkanımız bu talebimizi geri çevirmeyerek beklentilerimizin de üstünde bu yüzer iskeleleri yaptırarak gölümüz avcılarının hizmetine sunmuştur. Balıkçılarımız artık rahat bir şekilde limana tekneleriyle yanaşıp rahatlıkla balıkları indirebilir ve çıkarabilir.   Başkanımıza ve Beyşehir Belediyesi personeline bu hizmetlerinden dolayı kooperatifimiz ve balıkçılarımız adına teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir, Belediyesinden, Balıkçılara, Yüzer, İskele,
Yorumlar
Haber Yazılımı