Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 10:22 Bu haber 4632 kez okundu
 
Beyşehir'de 8 ve 12. Sınıf Öğrencilerine Motivasyon Semineri
BEYŞEHİR - Beyşehir'de 8. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik “Yeni Sınav Sistemi, Sınav Kaygısı ve Motivasyon” konulu kişisel gelişim uzmanı Sinan İpek tarafından seminer verildi.
Eğitim-Kültür Haberi
Beyşehir'de 8 ve 12. Sınıf Öğrencilerine Motivasyon Semineri

BEYŞEHİR - Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beyşehir Temsilciliği işbirliği ile ortaokul ve lise son sınıf öğrencilerine yönelik, Şehit Türkan Tekin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda sabah ve öğle olmak üzere iki oturum şeklinde öğrencilerle bir araya gelindi.

          Beyşehir'deki okullarda öğrenim gören 8. ve 12.sınıf öğrencileriyle buluşan kişisel gelişim uzmanı Sinan İpek öğrencilerle sohbet edip, öğrencilere sınav öncesinde ve sınav esnasında neler yapmaları gerektiği ve nelere dikkat etmeleri gerektiği konularına değinerek bilgiler aktardı.

         Seminerde öğrencilere yeni sınav sistemi, sınav stratejileri ve motivasyon konuları anlatıldı ve sınav kaygısının önüne geçecek tüyolar verildi. Öğrencilere sınav zamanını nasıl değerlendirmeleri gerektiği, özgüvenlerini, motivasyonlarını nasıl sağlamaları gerektiği anlatıldı.  Sınava doğru çalışma metotları, sosyal medyayı hangi zamanlarda nasıl kullanmaları gerektiği, ders çalışırken dikkat edilecek hususlar noktasında bilgiler verildi.

     Seminere okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program sonunda konuşmacı Sinan İpek’e plaket takdim edildi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir'de, 8, ve, 12., Sınıf, Öğrencilerine, Motivasyon, Semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı