Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 12:00 Bu haber 2731 kez okundu
 
Beyşehir'de 'Beyşehir Kucaklaşıyor' Çalıştayı Düzenlenecek
BEYŞEHİR - İzmir’de faaliyet gösteren Konyalılar Dernekleri Birliği Federasyonu'nun (KONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aydoğan, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır’ı makamında ziyaret etti.
Güncel Haberi
Beyşehir'de 'Beyşehir Kucaklaşıyor' Çalıştayı Düzenlenecek

BEYŞEHİR - İzmir’de faaliyet gösteren Konyalılar Dernekleri Birliği Federasyonu'nun (KONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aydoğan, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Beyşehir'de gerçekleştirilmesi planlanan "Beyşehir kucaklaşıyor çalıştayı" projesi de ele alındı.

Aydoğan, ziyaretinde yaptığı açıklamada, KONFED’in kadın komisyonlarının geleneksel Konya gezisinin bu yıl odak noktasının Beyşehir ve bağlı yerleşimi olan Gönen Köyü olduğunu vurgulayarak, “Beyşehir’in fikir önderleri esnaf, tüccar, sanayici, gazeteci, sivil toplum kuruluşu başkanlarıyla biraraya geldik. Bu kapsamda, aynı zamanda vakfımızın kurucu üyesi olan Beyşehir Belediye Başkanımız Sayın Adil Bayındır’ı da makamında ziyaret ettik” dedi.

Başkan  Bayındır’la biraraya geldiklerinde, yeni dönemde, birlikte Beyşehir’in daha güzel bir yarınlara kavuşması adına, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek yeni çalışma ve projeler üretmek arzusunda olduklarını ifade eden Aydoğan, “Belediye Başkanımıza çok önemli bir proje teklifi ile geldik. Sağolsun kabul etti ve hemen talimat verip projeye startı verdik. İlçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

BEYŞEHİR SEVDALILARI, "ÇALIŞTAY"LA KUCAKLAŞACAK...

Bu anlamda yakın zamanda KONFED ve Beyşehir Belediyesi’nin de içerisinde yer alacağı “Beyşehir Kucaklaşıyor Çalıştayı” düzenleyeceklerini belirten Aydoğan, “Türkiye ve dünyanın her yerindeki Beyşehir sevdalılarını toplayıp, onların enerjilerini ve sinerjilerini Beyşehir’e aktarmak istiyoruz. Biliyorsunuz, Beyşehir ilçe dışında yaşayan önemli bir gurbetçi potansiyeline sahip. Hem yurtiçinde, hem de yurtdışında bu potansiyel bulunuyor. Bu potansiyel gücü Beyşehir’in menfaatleri doğrultusunda harekete geçirmek arzusundayız. Bu çalıştay bu anlamda bu proje ve düşüncelerimizi hayata geçirebileceğimiz önemli bir başlangıç ve adım olacak. Gurbette yaşayan Beyşehir sevdalısı hemşerilerimizle, ilçemizde hayatını idame ettiren vatandaşlarımızı bu çalıştay kapsamında biraraya getirerek gönül köprüleri kurmak istiyoruz. Bunun için vakıf olarak Beyşehir Belediyemizin de katkılarıyla Beyşehir’de tüm hemşehrilerimizi geniş kapsamda kucaklayacak müşterek bir çalıştay hazırlığı içerisine gireceğiz. Bu çalıştay vasıtasıyla Beyşehir’imizin geleceğini de şekillendirmek istiyoruz. Bu anlamda, Beyşehir’den çok önemli bir hemşehri potansiyeli bulunan İzmir’e de bir gönül köprüsünün yanında bir ticaret köprüsü de kurma arzusu ve çabasındayız. Beyşehir’de üretilen tarhana ve Çetmi şeker fasülyesi vs. gibi adını daha çoğaltabileceğimiz pekçok yerel ürünlerimizi vakfımız aracılığıyla İzmir’de yaşayan hemşerilerimize ulaştırmak, yani buradaki üreticimizden direk tüketiciye sunulması yönünde vakıf olarak bir köprü vazifesi oluşturmak istiyoruz. Bugün bu yürüteceğimiz çalışmaları görüşüp, istişare etmek ve değerlendirmelerde bulunmak üzere Belediye Başkanımız Sayın Adil Bayındır’la makamında biraraya geldik. Kendilerini başarılı çalışmalarından dolayı da tebrik ettik” dedi.

BAYINDIR'DAN AYDOĞAN'A TEŞEKKÜR

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, yürütecekleri bu çalışmalarla amaçlarının ilçe dışında ikamet eden gurbetteki hemşehrileriyle, ilçe genelinde yaşayan Beyşehirlilerin biraraya gelerek kucaklaşmasını sağlamak olduğunu belirtirken, bu anlamda KONFED olarak kendilerine destek veren hemşerileri Başkan Mehmet Aydoğan ve ekibine teşekkür etti.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir'de, 'Beyşehir, Kucaklaşıyor', Çalıştayı, Düzenlenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı