Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 13:13 Bu haber 2077 kez okundu
 
Beyşehir’de Buz Kırma Timleri İş Başında
BEYŞEHİR - Beyşehir'de, Belediye görevlileri kaldırımları buzlardan arındırma çalışması başlattı.
Yaşam Haberi
Beyşehir’de Buz Kırma Timleri İş Başında

BEYŞEHİR - Beyşehir ilçesinde, Belediye görevlileri kaldırımları buzlardan arındırma çalışması başlattı.

Ağır kış şartlarının hüküm sürdüğü Beyşehir ilçesinde, hava sıcaklıklarının gece saatlerinde eksi 14 dereceleri görmesi üzerine yol ve kaldırımlarda oluşan buzlanmaya karşı önlem alan Beyşehir Belediyesi ekipleri, tuzlama ve solüsyonlu uygulama faaliyetlerine hız verdi.


Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yollarda yürütülen kar temizleme çalışmalarının ardından özellikle kent merkezinde eğimli yollar ve ana arterler başta olmak üzere mahalle aralarındaki cadde ve sokaklarda yaşanan buzlanmanın getireceği olumsuz şartların önüne geçmek için 24 saat esasına göre tuzlama ve solüsyon uygulama faaliyeti yürütüyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü da ilçede yürütülen karla mücadele çalışmalarına destek veriyor. İlçe merkezinde oluşturulan timler, özellikle şehir merkezinde bulunan ve yayalar için önem taşıyan kaldırımlarda oluşan buzları kırabilmek için yoğun bir mesai gerçekleştiriyor. Yürütülen faaliyetlerle kaldırımlar kaz ve buzlardan arındırılmaya çalışılıyor.


Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, ilçede günlerdir etkili olan kar yağışı sonrasında hava sıcaklıklarının eksi değerlere düşmesi dolayısıyla yaşanan buzlanmaya oluşturdukları ekiplerin karşı yoğun bir  mesai yürüttüğünü söyledi. Kaldırımların da aşırı soğuk hava nedeniyle buzla kaplandığını belirten Özaltun, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde oluşturdukları timlerin özellikle şehrin en işlek caddelerinde bulunan ve yaya trafiğinin yoğun olduğu kesimlerdeki kaldırımları buz ve karlardan arındırabilmek için kazma ve küreklerle seferber olduğunu söyledi. Özaltun, görevlilerin yürütülen çalışmalarla kaldırımlarda yürümekte zorluk yaşayan vatandaşların kayıp düşmelerinin önüne geçilmeye çalışıldığını sözlerine ekledi. 

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir’de, Buz, Kırma, Timleri, İş, Başında,
Yorumlar
Haber Yazılımı