Haber Detayı
27 Eylül 2020 - Pazar 16:20 Bu haber 1343 kez okundu
 
Beyşehir'de yarışma içinde yarışma düzenlendi
BEYŞEHİR - Beyşehir'de, göl sahilini gönüllü olarak kanoların üzerinde temizleyen sporcuların belirlenen sürede en iyi fotoğraf karesini çekenler para ödülünün sahibi oldu.
Yaşam Haberi
Beyşehir'de yarışma içinde yarışma düzenlendi

BEYŞEHİR - Beyşehir'de, göl sahilini gönüllü olarak kanoların üzerinde temizleyen sporcuların belirlenen sürede en iyi fotoğraf karesini çekenler para ödülünün sahibi oldu.

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Fotoğraf Kulübü tarafından düzenlenen, Beyşehir Belediyesi ile Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi tarafından da desteklenen "En güzeli, en temiz Beyşehir" sloganıyla gerçekleştirilen  ödüllü fotoğraf yarışmasına katılan 3 fotoğrafçı jüri tarafından yapılan değerlendirme sonrasında en iyi üç fotoğraf arasında yer alarak 100'er liralık para ödülünün sahibi olurken, 2 fotoğrafçı da özel ödül kazandı.

Yarışma çerçevesinde belirlenen iki saat süre içerisinde en iyi fotoğrafı çekerek yarışmaya dahil olan katılımcılar, göl sahilinde Aşk Adası'nda başlayan ve Öğretmenevi yönüne  doğru devam eden sahilde göl üzerinde kanolarıyla gönüllü olarak temizlik yapan Beyşehir Su Sporları Kulübü mensubu 'Temiz Su Grubu’ndan sporcuların mesaisini ölümsüzleştirmeye çalıştı.

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, sosyal medya üzerinden düzenledikleri yarışmanın içerisinde 2 saat süre vererek farklı bir yarışma formatı daha oluşturduklarını belirterek, bu süre içerisindeki yarışmaya 100'e yakın fotoğraf gönderen çok sayıda fotoğraf tutkununun iştirak ettiğini söyledi.

 Büyükkafalı, şunları kaydetti:  "Asıl yarışma süreci devam ediyor. Yarışma içindeki bu yarışmamızda ödül kazanan tüm fotoğrafçılarımızı tebrik ediyorum. Amacımız, gelecek nesillere bölgemizde güzel ve temiz bir yaşam alanı bırakabilmek ve çevre temizliği bilincini daha da geliştirerek farkındalık yaratmak. Bu anlamda yarışmamız çok büyük ilgi görüyor. Sponsor desteği veren Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifimiz ile organizasyonda her türlü katkı ve desteği bugüne kadar hiç esirgemeyen Beyşehir Belediyemiz ve ilgili birimlerine çok teşekkür ediyorum."

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir'de, yarışma, içinde, yarışma, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı