Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 10:38 Bu haber 2927 kez okundu
 
Beyşehir’in şeker fasülyesi fuarda görücüye çıktı
BEYŞEHİR - Beyşehir'in coğrafi işaret belgeli tek yöresel lezzeti olan şeker fasulyesinin Antalya’da sona eren fuarda görücüye çıkarıldığı bildirildi.
Ekonomi Haberi
Beyşehir’in şeker fasülyesi fuarda görücüye çıktı

BEYŞEHİR - Beyşehir'in coğrafi işaret belgeli tek yöresel lezzeti olan şeker fasulyesinin  Antalya’da sona eren fuarda görücüye çıkarıldığı bildirildi.

Beyşehir’in yöresel lezzetleri ve coğrafi işaretli ürünleri Antalya’da düzenlenen YÖREX Fuarı’nda tanıtıldı.

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde, TOBB’un desteğiyle bu yıl 10’uncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı, ANFAŞ Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere açtı. 23 Ekim’de başlayan fuar, 27 Ekim’de sona erdi.

Fuarda, Beyşehir’in Akçabelen Tarımsal Ürünler Kooperatifi öncülüğünde ‘Fasülyenin kadim başkenti Akçabelen (Çetmi) Şeker Fasülyesi stantı  da açıldı.  Stantın ziyaretçilerine pişirilen şeker fasülye yemeği ikram edilirken, Beyşehir’in coğrafi işaret belgeli tek yöresel lezzeti tüm yönleriyle tanıtıldı.

Akçabelen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Metin Ünüvar, yaptığı yazılı açıklamada, Akçabelen’in yöresel ürünü olan şeker fasülyeyi daha iyi tanıtabilmek için ülke genelinde açılan fuarlara katılmaya büyük önem verdiklerini belirterek, “Antalya’daki fuarda da bir hafta boyunca açtığımız stantta ilçemizin ilk ve tek coğrafi işaretli belgesine sahip yöresel ürünü olan şeker fasülyemizi fuara gelen ziyaretçilerimize anlattık, tanıttık. Bu tür çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek. Bölgemizin ve ürünümüzün tanıtımı anlamında fuarın çok yararlı geçtiğini düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir’in, şeker, fasülyesi, fuarda, görücüye, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı