Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 11:19 Bu haber 1017 kez okundu
 
Bu gece Mevlid kandili
Bu gece Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V)’in dünyaya teşrifinin sene-i devriyesidir.
Güncel Haberi
Bu gece Mevlid kandili

Bu gece Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V)’in dünyaya teşrifinin sene-i devriyesidir.

"Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V)’in dünyaya teşrifinin sene-i devriyesini, Mevlid Kandilini bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğu içindeyiz. Bu özel geceler bize, Mevla’mıza yürekten yakarış ve yönelişin, gönüllerimizi arındırmanın, geçici olanla kalıcı olanı fark etmenin, kalp gözümüzü açarak gönül dünyamızı tazelemenin fırsatı olan, nefsimizin yanıltıcı arzu ve isteklerinden uzaklaşma imkânı sunan çok özel zaman dilimleridir.

İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı rahmet elçimiz Peygamberimiz Hz.Muhammed (S.A.V)’in  doğumunu kutladığımız bu gecenin, onun; insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve önceliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp, hayatımızı onun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz zamanlara vesile olmasını temenni ederiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün İslam Âleminin Mevlid Kandilini tebrik eder, bu mübarek gece vesilesiyle edilecek duaların ve yapılacak ibadetlerin kabul olmasını, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz."

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Bu, gece, Mevlid, kandili,
Yorumlar
Haber Yazılımı