Haber Detayı
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 13:21 Bu haber 2342 kez okundu
 
Eyleme sahne olan ölüm kavşağında inceleme
HÜYÜK - Karayolları 3.Bölge Müdürü Salih Cengiz, Hüyük İmrenler'de iki gün önce yaşanan ölümlü trafik kazası sonrasında mahalle sakinlerinin oturma eylemi yaparak trafiğe kapattığı kavşakta incelemede bulundu.
Bölgeden Haberi
Eyleme sahne olan ölüm kavşağında inceleme

HÜYÜK - Karayolları 3.Bölge Müdürü Salih Cengiz, Hüyük İmrenler'de iki gün önce yaşanan ölümlü trafik kazası sonrasında mahalle sakinlerinin oturma eylemi yaparak trafiğe kapattığı kavşakta incelemede bulundu.

Hüyük İlçe Kaymakamı Dilara Şenoğlu ve İmrenler Mahallesi muhtarı Fadime Açıkbaş'ın da eşlik ettiği incelemede, Karayolları Bölge Müdürü Salih Cengiz, Bölge Müdür Yardımcısı Orhan Yelek ile baş mühendislerle birlikte alt geçit yapılması istenilen kavşakta inceleme yaptı, alınabilecek yeni önlemler ve yapılabilecek çalışmalara ilişkin istişarelerde bulundu.

Ölümlü trafik kazası sonrasında söz konusu  kavşakta tedbir amaçlı sinyalizasyon sistemi kurulmuş ancak, mahalle sakinleri bunu yeterli görmeyerek bir araya geldiği kavşakta çok sık ölümlü ve yaralamalı trafik kazası yaşandığını, artık bunların son bulması gerektiğini savunarak, bu bölgeye alt geçit yapılması gerektiğini dile getirip oturma eylemi yaparak yolu bir müddet trafiğe kapatmıştı. 

Hüyük ilçesinde, 9 Ağustos'ta otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında  Beyşehir Belediyesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan Serkan Çınar yaşamını yitirmiş, aynı araçtaki babası Yusuf ve annesi Fatma Çınar yaralanmıştı.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Eyleme, sahne, olan, ölüm, kavşağında, inceleme,
Yorumlar
Haber Yazılımı