Haber Detayı
25 Kasım 2020 - Çarşamba 11:53 Bu haber 2114 kez okundu
 
Festival Turizminde Beyşehir kaleme alındı
BEYŞEHİR - Beyşehir Uluslararası Göl Festivali akademik yazar Yaşar Onur Tatlıcıoğlu’nun kalemi ile değerlendirmeye alındı.
Eğitim-Kültür Haberi
Festival Turizminde Beyşehir kaleme alındı

BEYŞEHİR - Beyşehir Uluslararası Göl Festivali akademik yazar Yaşar Onur Tatlıcıoğlu’nun kalemi ile değerlendirmeye alındı.

Farklı yazarların bir araya gelerek oluşturduğu editörlüğünü Dr. Hasan Selim Kıroğlu’nun yaptığı “Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Alanında Akademik Çalışmalar” isimli çalışmada Beyşehir Uluslararası Göl Festivali kaleme alındı. Hazırlanan çalışmada Destinasyon Pazarlamasında Festival Turizminin Rolü konulu akademik çalışmasında Beyşehir Göl Festivalinin değerlendirilmesi yapıldı. Yapılan değerlendirmeler sonucu Beyşehir’in sahip olduğu tarihi, kültürel mirası ve doğal güzelliklerinin bu destinasyon çalışmasında göl festivali ile birlikte ne kadar kitleye ulaştırılacağının yolları çizildi.
Çalışmada Beyşehir Göl Festivali konusuna verilerek festivalin odağında Beyşehir turizminin ve yörenin tanıtılmasına katkı sağlandı.

Başkan Bayındır’dan teşekkür

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, “Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Alanında Akademik Çalışmalar” isimli eserde Beyşehir Uluslararası Göl Festivaline yer veren Yaşar Onur Tatlıcıoğlu’na teşekkür etti.

Başkan Bayındır, “Öncelikle Beyşehir ve Beyşehir’in destinasyon unsurlarından olan Uluslararası Göl Festivalimizin önemi güzel bir şekilde bu eserde kaleme alınmıştır. Bu sayede turizmde festivalin ne kadar önemli olduğunu bu akademik yazıda görebiliriz. Şehrimizin sahip olduğu tarihi, kültürel mirası ve doğal güzelliklerinin bu destinasyon çalışmaları sayesinde festival ile ne kadar kitleye ulaştırılacağını görmüş olduk. Farklı yazarların oluşturduğu “Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Alanında Akademik Çalışmalar” isimli kitapta “Destinasyon Pazarlamasında Turizmin Rolü” konusunda Beyşehir Uluslararası Göl Festivaline yer veren Yaşar Onur Tatlıcıoğlu’na şahsım ve şehrim adına teşekkür ederek çalışma ve akademik hayatında başarılar dilerim” dedi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Festival, Turizminde, Beyşehir, kaleme, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı