Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 14:59 Bu haber 6662 kez okundu
 
Hüyük marka şehir olma yolunda
HÜYÜK - Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, Hüyük ilçesinin yürütülen çalışmalar ve hayata geçirilen yatırımlarla marka şehir olma yolunda hızla ilerlediğini belirtti.
Bölgeden Haberi
Hüyük marka şehir olma yolunda

HÜYÜK - Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, Hüyük ilçesinin yürütülen çalışmalar ve hayata geçirilen yatırımlarla marka şehir olma yolunda hızla ilerlediğini belirtti.

Hüyük Kaymakamı Cüneyt Demirkol'un da katıldığı toplantının ardından açıklamalarda bulunan Başkan Çiğdem, Hüyük ilçesini marka bir şehir haline getirebilmek için çıktıkları yolda bugüne kadar önemli bir mesafe katettiklerini belirterek, ancak bunu yeterli görmediklerini ve ilçeyi bir cazibe merkezi haline getirebilme noktasında İlçe Kaymakamlığı ve tüm kurumlarla birlikte el ele vererek var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Hüyük'te yatırımları canlandırarak, yeni iş sahaları oluşturarak eğitim, sağlık, kültür ve sanat alanında projeler üretip hayata geçirebilme noktasında çabalarının sürdüğünü ifade eden Çiğdem, "İlçe merkezi-kırsal alan ayrımı yapmadan insanlarımızın yaşadığı yerleşim merkezlerindeki tüm yaşam alanlarını daha iyi bir seviyeye getirerek ilçemizi her anlamda bir marka şehir yapma konusunda kararlıyız."dedi.

Verimli topraklara ve çalışkan insan yapısına sahip Hüyük'ün son yıllarda tarım alanında hamleler içerisinde olduğunu, başta organik çilek olmak üzere birçok ürünün üretiminde sözsahibi bir noktaya geldiğini aktaran Çiğdem, şöyle devam etti: "Sürekli iletişim halinde olduğumuz yol arkadaşlarımız, mahalle muhtarlarımız ile sık sık bir araya gelerek istişare toplantıları düzenliyoruz; Meclis toplantılarımızı mahallelerimizde yaparak, halkımızın aktif olarak görüş ve önerilerini alarak belediyemiz hizmetlerine katılımını sağlıyoruz. Belediye mecli üyelerimiz, belediye personelimiz, Başkan yardımcılarım,İlçe Başkanım ve görüşlerine çok değer verdiğim, öneri,fikirleri ile büyük katkı sunan İlçe Kaymakamımız sayın Cüneyt Demirkol bey ile oturup beyin fırtınası yapıyoruz; Hayallerim var ve bu şehir marka şehir olacak. Çok yakında tamamlanacak olan projelerimiz ve yeni hazırladığımız projelerimiz ile Hüyük hak ettiği yere mutlaka gelecek inşallah. Hemşehrilerimizden aldığımız duâ ve destekle gecemizi gündüzümüze katarak aynı kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz."

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Hüyük, marka, şehir, olma, yolunda,
Yorumlar
Haber Yazılımı