Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 13:50 Bu haber 3559 kez okundu
 
Hüyük’te göl sahillerinin çehresi değişecek
HÜYÜK - Hüyük'de, Beyşehir Gölü sahilinde başlatılan düzenleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından kıyı şeridinin çehresinin değişeceği bildirildi.
Bölgeden Haberi
Hüyük’te göl sahillerinin çehresi değişecek

HÜYÜK - Hüyük ilçesinde, göl sahilinde başlatılan düzenleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından kıyı şeridinin çehresinin değişeceği bildirildi.

Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü'ne kıyısı bulunan Hüyük ilçesinin sahillerindeki kıyı düzenleme çalışmalarına başlandığını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle Budak Mahallesi sahilinde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Çiğdem, proje çerçevesinde ilk etap sahil düzenleme çalışmalarına göle kıyısı olan Budak Mahallesi sahilinden başlandığını vurgulayarak şu bilgileri verdi: "Besmele çekerek bu güzel ve hayırlı proje için çalışmalara startı verdik. Rabbim en kısa sürede bitirip ilçemiz halkının hizmetine sunulduğu günü bizlere göstersin diye dua ediyoruz. Sahildeki düzenleme çalışmaları Hüyük plajı, kuş gözlem evleri, yürüyüş ve bisiklet yolları, balıkçı barınakları ve spor komplekslerinin de yapımını kapsıyor. Bu çalışmaların tamamlanması, Beyşehir Gölü'ne kıyısı olan ilçemizin Kıreli, Budak, Tolca sahilinin de çehresini değiştirecek. Bölgemizin kaderini değiştirecek bu çalışmalarda destek ve yardımlarını esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum Bey’e, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay Bey’e ve emeği geçen herkese ilçem adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bölgemize hayırlı olsun.”

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Hüyük’te, göl, sahillerinin, çehresi, değişecek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı