Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 10:17 Bu haber 1537 kez okundu
 
KOMEK ve ASEM Kayıtlarına Rekor Başvuru
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ve Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri’nin yeni dönem yoğun ilgi görüyor.
Eğitim-Kültür Haberi
KOMEK ve ASEM Kayıtlarına Rekor Başvuru

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri’nin (ASEM) yeni dönem kayıtları devam ediyor. KOMEK ve ASEM’de 23 Eylül'de başlayan kayıtlar rekor sayıya ulaşırken; farklı branşlarda KOMEK ve ASEM kurslarına 50 binin üzerinde kursiyer kayıt yaptırdı. Yoğun ilgi üzerine ilave kurslar ve bazı branşlarda kontenjanlar açıldı.

Kurulduğu günden bugüne Konya merkez ve ilçelerdeki kurslarda 410 farklı branşta yaklaşık 750 bin kursiyerin faydalandığı KOMEK ve ASEM\'de bu dönem 24 yeni branşta daha kursiyerlere eğitim verecek. Bu dönem ilk kez açılacak; YDS İngilizce, Kooperatifçilik Geliştirme, Seracılık Eğitimi, Kadın Gelinlik Dikimi, Kadın Giyim Modelist Yardımcılığı, Medya Okur Yazarlığı, Peygamberimin Hayatını Öğreniyorum, Nesneye Dayalı Programlama JAVA, Kültür Solucanı Yetiştiriciliği ve Vermikompost (Solucan Dışkısı) Üretimi, Akvaryum Balıkları Yetiştiriciliği, Yazılım Tabanlı Muhasebe Geliştirme, Kadın Fantezi Elbise Dikimi, Linux İşletim Sistemi Yönetimi, Yazılı Basın Muhabiri, Yedieminlik, İHA 0 - İHA 1 Drone Ehliyeti Eğitimi, Radyo Frekanslı Model Uçak Yapımı, Biçerdöver Bakım ve Onarımı, Mimari Görselleştirme, Ortopedik Engelliler için Takı Tasarımı, Yangın Eğitimi Kurs Programı, Soğuk Porselen Hamuru ile Çiçek Yapımı, Servis Komisi, Ardunio Proje Sınıfı B-1 Arapça B-1, Berberlik ve Esnaf ve Ticaret Ahlakı kursları da kursiyerlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

DARU’L HUFFAZ KAYITLARI DEVAM EDİYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları bünyesinde hafızların hafızlıklarını sağlaması ve hafızlığını yarıda bırakmış kişilerin hafızlıklarını tamamlaması amacıyla hizmet veren “Daru’l Huffaz” için yeni dönem kayıtları da 9 Ekim’e kadar devam edecek. KOMEK Ali Gav Medresesi Gelenekli Sanatlar Merkezi\'ndeki kadınlar ve erkekler ayrı olmak üzere haftanın 7 günü yapılacak eğitimler için; şahsen, 353 62 47 nolu telefonu arayarak veya www.komek.org.tr adresinden başvurulabiliyor.

KOMEK ve ASEM’DE KURSLAR ÜCRETSİZ

KOMEK ve ASEM’de havuz ve spor dışındaki bütün kurslar her yıl olduğu gibi bu yılda ücretsiz olacak. KOMEK ve ASEMde yeni dönem kayıtları 9 Ekim\'e kadar www.konya.bel.tr ve www.komek.org.tr adreslerinden yapılacak.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: KOMEK, ve, ASEM, Kayıtlarına, Rekor, Başvuru,
Yorumlar
Haber Yazılımı