Haber Detayı
14 Mart 2018 - Çarşamba 17:38 Bu haber 2194 kez okundu
 
Konya İHH’dan Vali Yakup Canbolat’a Ziyaret
Konya İHH’dan Vali Yakup Canbolat’a, Yetim Dayanışma Günleri Kapsamında Ziyaret
Güncel Haberi
Konya İHH’dan Vali Yakup Canbolat’a Ziyaret

Dünya üzerinde 400 milyonu aşkın yetim var. Her gün insan eli ile gerçekleşen felaketler, doğal afetler, savaşlar, açlık, yoksulluk ve hastalıklar sebebiyle binlerce çocuk yetim kalıyor. Bu çocukların büyük bir çoğunluğu herhangi bir kurum yada aile korumasından mahrum yaşıyor.

                Uluslararası Kurumların kimsesiz çocukları korumakta ve onları mağdur hale getiren nedenlerin önüne geçmekte çaresiz kalıyor. Bu durum sonucunda mağdur çocuklar organ mafyaları, fuhuş mafyaları gibi kötü emellere alet olmaya zorlanabiliyor.

                İHH bu duruma bir nebze de olsa çare olabilmek için çalışmalarda önceliği yetimlere ayırıyor. Yetim projeleri kapsamında 140 ülkede dönemsel, 52 ülke ve bölgede ise 85 bini aşkın çocuğun tüm ihtiyaçları ile ilgilenerek onların bilgili, inançlı, ve sağlıklı bireyler olarak yetişebilmesi için düzenli olarak destek sağlıyor.

                İHH İnsani Yardım Vakfı öncelikli olarak yetim konusunu dünya gündemine hak ettiği ölçüde taşımak ve destek verilen yetim yavruların sayılarını arttırmak için YDG (Yetim Dayanışma Günleri) düzenliyor.

Konya İHH İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr. Hasan Hüseyin Uysal ve beraberindeki Konyalı yetim çocuklardan oluşan heyet Yetim Dayanışma Günleri kapsamında Konya Valisi Yakup Canbolat’ı makamında ziyaret ederek Konya İHH İnsani Yardım Derneği’nin yetim çalışmaları hakkında genel bilgi verdiler.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Konya, İHH’dan, Vali, Yakup, Canbolat’a, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı