Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 17:03 Bu haber 2988 kez okundu
 
Sağlık Müdürü Koç, üç ilçede sağlık kuruluşlarını ziyaret etti
HÜYÜK - Konya İl Sağlık Müdürü Prof.Dr.Mehmet Koç, ziyaret ettiği Konya'nın üç ilçesinde bulunan sağlık kuruluşlarında incelemelerde bulundu.
Sağlık Haberi
Sağlık Müdürü Koç, üç ilçede sağlık kuruluşlarını ziyaret etti

HÜYÜK - Konya İl Sağlık Müdürü Prof.Dr.Mehmet Koç, ziyaret ettiği Konya'nın üç ilçesinde bulunan sağlık kuruluşlarında incelemelerde bulundu.

Koç, beraberindeki hizmet başkan ve yardımcılarından oluşan heyetle birlikte Hüyük ilçesinde, yapımı sona ererek hizmet vermeye başlayan Yeni Devlet Hastanesi ile 1 Nolu 112 acil istasyonu, Hüyük TSM ile Hüyük 1 ve 2.Nolu aile sağlığı merkezlerini ziyaret etti.

Hüyük Devlet Hastanesi'nin sorunsuz bir şekilde yeni binasında hizmet sunduğunu görmekten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Koç, “Eski hastane binamızın da yıkılması ile birlikte hastanemizde çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah en kısa sürede bu çalışmaların da tamamlanması ile çok modern ve güzel bir ortamda nitelikli sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz” dedi. 

Prof.Dr.Koç, Hüyük'ün yanısıra Derbent ve Doğanhisar ilçelerinde de sağlık kuruluşlarını ziyaret ederek, tesislerde incelemelerde bulundu, sağlık çalışanları ile düzenlediği toplantılarda personele söz hakkı vererek sohbet etti, istek, şikayet ve önerilerini dinledi.

Koç, Derbent’te, TSM, ASM ve 1 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu ziyaret etti. Prof. Dr. Koç, burada yaptığı değerlendirmelerde, Derbent Entegre Devlet Hastanesi projesinin Sağlık Bakanlığı tarafından takip edildiğini söyledi.

Daha sonra Doğanhisar  ilçesinde, Devlet Hastanesi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nu ziyaret eden Koç,  hayırsever İşadamı Tanju Altay tarafından yapımı gerçekleştirilen Doğanhisar Cemile-Osman Altay 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun örnek gösterilecek bir 112 istasyonu haline geldiğini belirtti. Prof. Dr. Koç, “Hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak böylesine güzel bir binayı bizlere kazandıran hayırsever iş adamı Altay’a da bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Sağlık, Müdürü, Koç,, üç, ilçede, sağlık, kuruluşlarını, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı