Haber Detayı
27 Temmuz 2021 - Salı 13:02 Bu haber 2467 kez okundu
 
Samancı: Çiftçi Eylemleri Tamamen Provokasyon Amaçlı
AK Parti İl Başkanlık Binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, Konya ve ülke gündemini değerlendirdi.
Siyaset Haberi
Samancı: Çiftçi Eylemleri Tamamen Provokasyon Amaçlı

AK Parti Konya İl Başkanlığı'nda gazetecilere açıklamalarda bulunan Milletvekili Samancı, 31 Mayıs'da çiftçilerin Konya-Adana karayolunun kapatma eylemini provokatif bir eylem olarak değerlendirdi.

Bir takım siyasi çevrelerin çiftçileri kullandığını söyleyen Samancı şunları söyledi: “Yapılan eylemlerin hemen öncesinde biz çiftçilerimizle görüşmüştük. Eylem yapma sebeplerinden bir tanesi de Beyşehir Gölü'ndeki suyun verilmemesiydi. Fakat orada suyun verilmemesi gibi bir sorun söz konusu değildi. Bu eylem iyi niyetli çiftçilerimizi bir tarafa bırakırsak, tamamen provokasyon amaçlı. Burada siyasi malzeme elde etmek isteyen bir takım kişilerin çiftçilerimizi de kullanarak yaptığı eylemdir. çiftçilerimizle bir araya geldiğimizde orada provokatif amaçlı kişiler tarafından kullanıldıklarını da kendileri de bana ilettiler” dedi.

Samancı: "Suyumuzu tasarruflu kullanmak zorundayız."

Yakın süreçte bölge çiftçileriyle bir araya geleceklerini söyleyen Samancı, “Beyşehir Gölü'nden DSİ kanalından gelen sudan istifade eden çiftçilerimizin ve muhtarlarımızla bir araya geldik. Beyşehir Gölü'nde belirlenen su kodunun altına inildiği andan itibaren gölde kuruma riski çok fazla. Beyşehir Gölü sığ bir göl ve bu yüzden buharlaşma oranı yüksek oluyor. Yakın zamanda yeniden çiftçilerimizle bir araya geleceğiz. Çünkü çiftçilerde bizim göl de bizim. Paydaş olarak hepsine sahip çıkmamız gerekir. Bir yandan çevreyi bir yandan da çiftçilerimizin hakkını korumamız lazım. Çünkü çiftçilerimize gelecek sene de su vereceğiz bu gölden. Suyumuzu tasarruflu kullanmak zorundayız” diye konuştu.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Samancı:, Çiftçi, Eylemleri, Tamamen, Provokasyon, Amaçlı,
Yorumlar
Haber Yazılımı