Haber Detayı
25 Aralık 2020 - Cuma 17:07 Bu haber 1570 kez okundu
 
Uzaktan eğitimle evden Kur'an öğretimi başlıyor.
"Haydi Türkiye Evden Kur'an Öğrenmeye" sloganıyla uzaktan eğitimle 6-12 kişilik sınıflar halinde düzenlenecek canlı dersler, vatandaşların sahip olduğu teknolojik imkanlar el verdiği şekilde yapılacak.
Eğitim-Kültür Haberi
Uzaktan eğitimle evden Kur'an öğretimi başlıyor.

Covid-19 salgın hastalığının Kur'an kursu hizmetlerini kesintiye uğratması nedeniyle Başkanlığımız alternatif öğrenme ortamları üzerine çalışmalar yaparak Kur'an'ı Kerim eğitimlerinin kesintiye uğramaması ve Kur'an'ı Kerim öğrenmek isteyen vatandaşlarımızın taleplerine cevap verebilmek amacıyla evden Kur'an eğitimleri başlatmıştır.

 “Haydi Türkiye Evden Kur'an Öğrenmeye" sloganı ile başlatılan çalışmada Kur'an'ı Kerim okumayı bilmeyen vatandaşlarımıza esnek zaman dilimlerinde, iki aylık bir sürede Kur'an'ı Kerim'i öğrenebilme imkanı sunulmuştur.

Söz konusu program 28.12.2020 tarihinde iki aylık süreyle başlayacak ve eğitimlerin devamlılığı sağlanacaktır. Programa 14 yaş üstü tüm vatandaşlarımız https://dibbys.diyanet.gov.tr/ehys/OgrenciKursBasvuru.aspx adresi üzerinden başvuru yapabileceklerdir. İşitme ve görme engelli vatandaşlarımız da programa müracaat edebileceklerdir.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Uzaktan, eğitimle, evden, Kur'an, öğretimi, başlıyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı