Haber Detayı
09 Eylül 2020 - Çarşamba 17:36 Bu haber 1660 kez okundu
 
Amatör Avcılık Faaliyetleri Sıkı Takipte
Beyşehir ilçesindeki Yenidoğan göletinde ve Beyşehir yolu üzerinde bulunan Altınapa baraj gölünde yapılan denetim ve kontrollerde, sportif amatör olta balıkçılığı yasaklarını ihlal ederek olması gerekenden daha fazla sayıda olta kullanarak avlandığı öne sürülen kişilere idari para cezası uygulandı.
Güncel Haberi
Amatör Avcılık Faaliyetleri Sıkı Takipte

Beyşehir ilçesindeki Yenidoğan göletinde ve Beyşehir yolu üzerinde bulunan Altınapa baraj gölünde yapılan denetim ve kontrollerde, sportif amatör olta balıkçılığı yasaklarını ihlal ederek olması gerekenden daha fazla sayıda olta kullanarak avlandığı öne  sürülen kişilere idari para cezası uygulandı.

Edinilen bilgiye göre, Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Beyşehir'e bağlı Yenidoğan Mahallesi'ndeki Yenidoğan Göleti'nde yürütülen sportif amatör olta balıkçılığı faaliyetlerine yönelik müşterek  olarak denetimler yaptı.

Ekipler, icra edilen denetim ve kontroller sırasında av yapan amatör avcıların olması gerekenden daha fazla sayıda oltayla balık avı gerçekleştirdiğini belirledi.

Ekipler ayrıca, anılan  denetim ve kontrollerde yasal boy limiti altında sazan balığı yakalanarak alı koyulduğunu da tesbit etti.  Boy limiti altında balık avlayan ve fazla sayıda olta kullanan 6 amatör avcıya toplamda 3 bin liralık idari para cezası kesildi.. Ele geçirilen canlı sazan balıkları ise yeniden gölet sularına salındı.

Diğer, yandan, Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Baraj Güvenliği ekiplerince de, Beyşehir yolu üzerinde bulunan Altınapa barajında yapılan denetim ve kontrollerde fazla sayıda olta kullandığı belirlenen amatör avcıya bin 700 liralık idari para cezası uygulandı. Avda  kullandığı çok sayıda oltayı bırakarak aracıyla kaçan avcının oltalarına  el koyuldu.

Yetkililer, amatör olta balıkçılığı yapan avcıları yasal boy limitleri altında yakaladıkları balıkları cezai işlemle karşılaşmamaları adına bekletmeden ve civarda alıkoymadan suya iade etmesi gerektiğini de hatırlatırken,  rutin ve ihbara dayalı denetimlerin bundan sonra da devam edeceği uyarısında bulundular.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Amatör, Avcılık, Faaliyetleri, Sıkı, Takipte,
Yorumlar
Haber Yazılımı