Haber Detayı
17 Mart 2017 - Cuma 15:17 Bu haber 4782 kez okundu
 
Anaokulu Öğrencilerinden Asker Abilerine Hediye
BEYŞEHİR - Beyşehir'de anaokulu öğrencilerinin Türkiye'nin Kuzey Irak sınırında bulunan bir dağ karakolunda nöbet tutan asker ağabeyleri için 18 Mart etkinliği kapsamında hazırladığı hediye paketleri yola çıktı.
Eğitim-Kültür Haberi
Anaokulu Öğrencilerinden Asker Abilerine Hediye

BEYŞEHİR - Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, yaptığı açıklamada, okulun öğrenci ve velileri tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle  Şırnak'taki  Güçlükonak İlçe  Jandarma Komutanlığına bağlı ücra bir dağ karakolunda vatani hizmetini yapan askerlere gönderilmek üzere hediye paketleri hazırlandığını belirtti.

Öğrenci velileri tarafından çorap, havlu, yiyecek ve minik yürekli öğrencilerden ise asker ağabeyleri için yazdıkları mektuplar, okulda onlar için yaptıkları etkinlikler ve CD ortamında oluşturdukları gösterilerden oluşan, her birine sevgilerini koyarak hazırladıkları 80 hediye paketinin kargoyla askerlere gönderildiğini vurgulayan Konuk, şunları kaydetti: "Okulumuzun organizasyonuyla gerçekleştirilen bu anlamlı etkinliğin; bu anlamlı günde minnetlerini belirtmek adına askerlerimizin yanında olduklarını htirebilmek içinçocuklarımıza, değerlerimize sahip çıkmayı, bu milleti millet yapan değerleri öğretmeyi, vatan, bayrak, millet sevdalısı çocuklar yetiştirmeyi amaçladığını belirterek, 'okul yöneticilerine, velilere ve öğrencilere emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Bu vesileyle,  Çanakkale de hayallerini, umutlarını, heveslerini kalbine gömerek toprağa düşmüş şehitlerimizi ve bu vatan uğruna şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi minnet, saygı ve rahmetle anıyorum."

Proje sorumlusu okul öncesi öğretmeni Raziye Ceylan da,  Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü kapsamında hayata geçirdikleri 4 farklı projenin ilk ayağında okulda öğrenim gören minik öğrencilerinin hazırladığı hediye paketlerini karakolda görev yapan Mehmetçiklere gönderdiklerini belirterek,  Çanakkale Zaferi'nin sadece geçmişin bir aziz hatırası değil, geleceğe de yürüyüşün en önemli ilham kaynaklarından birisi olduğunu kaydetti, "Bizler  Alaaddin Keykubat Anaokulu ailesi olarak, çocuklarımıza, bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkmayı, bu milleti millet yapan değerleri öğretmeyi, vatan, bayrak, toprak sevdalısı çocuklar yetiştirmeyi tüm kalbimizle görev bildik. Bizim bugünlerimiz ve geleceğimiz için, aziz şehitlerimizin geleceğini feda ettiği gerçeğini öğretmek boynumuzun borcudur. Vatan onlara ve askerine minnettardır. Böylesine anlamlı bir zamanda bizler de minnetimizi biraz olsun belirtebilmek adına  Şırnak'ın  Güçlükonak ilçesinde bulunan uzak bir dağ karakolundaki askerlerimizin yanında olduğumuzu htirebilmek için, minicik yüreklerinin kocaman inançlarıyla ve her daim yanımızda bulunan, bizimle aynı yolda seve seve yürüyen velilerimizle birlikte bu güzel ve anlamlı etkinliği düzenledik. Velilerimizle, her türlü etkinliğimizde bize hiçbir zaman desteğini esirgemeyen  Beyşehir Belediyemize ve minik yüreklerimize bu anlamda katkılarından ötürü canı gönülden teşekkür ediyoruz. Komutanımıza ve asker ağabeylerimizin her birine tüm kalbimizle sevgimizi koyarak, hediye paketlerini hazırladık. Hediyelerimiz kargoyla yola çıktı. İnşallah o çok anlamlı günde ellerinde olacaktır diye umuyoruz. Amacımız, o güzel yüzleri gülsün, o güzel gönüllerine minik ellerimizle yüreğimizle dokunalım istedik" dedi.

Beyşehir Belediye Başkanı  Murat Özaltun ise  Alaaddin Keykubat Anaokulu'nun her zaman birbirinden güzel etkinlikleri hayata geçirdiğini vurgulayarak, 18 Mart etkinlikleri kapsamında böylesine anlamlı bir projeye imza atmasından dolayı da kutladığını söyledi, emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: Editör: BGRT
Etiketler: Anaokulu, Öğrencilerinden, Asker, Abilerine, Hediye,
Yorumlar
Haber Yazılımı