Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 09:38 Bu haber 2883 kez okundu
 
Başkan Bayındır; “Biz yap-boz belediyeciliği yapmayacağız”
BEYŞEHİR - Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında konuşan Bayındır; Beyşehir’de yeni dönemde ‘yap-boz’ belediyeciliği yapmayacaklarını, sürekli yeni hedefler doğrultusunda ilçeye hizmet etmenin gayretinde olacaklarını söyledi.
Güncel Haberi
Başkan Bayındır; “Biz yap-boz belediyeciliği yapmayacağız”

BEYŞEHİR - Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Beyşehir’de yeni dönemde ‘yap-boz’ belediyeciliği yapmayacaklarını, sürekli yeni hedefler doğrultusunda ilçeye hizmet etmenin gayretinde olacaklarını söyledi.

Beyşehir Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında konuşan Belediye Başkanı Bayındır, geride kalan ramazan ayını değerlendirdi, meclis üyelerinin bayramını tebrik etti.

Beyşehir’de sosyal çalışmalar yürüten Göl Feneri Derneği’nin ramazan ayı dolayısıyla gerçekleştirdiği aşevi faaliyetlerine de konuşmasında değinen Bayındır, “Göl Feneri’nden Allah razı olsun. Hepiniz de  şahit oldunuz, biz gittik her birimiz bir gün paylaşarak güzel güzel insanlarımıza aş dağıtıldı. İnşallah bir gün aç sayımızı sıfıra indirelim, iş sayımızı da tavana çıkaralım o arzudayız, o niyetteyiz, o karardayız. Hep beraber inşallah bu meclis Beyşehir’in yarınki istihdamlarının imzasını atan bir meclis, yarın bu şehrin küçük dokunuşlardan büyük dokunuşlara nasıl gidileceğinin adresi olsun.Beyşehir’de sevginin, saygının, tartışarak doğru şeyleri bulmanın, mutlaka bir şeyler yapılacaksa Beyşehir için yapılacağının en güzel hanesi olsun, meclisim için bunu temenni ediyorum.Başta hepimizi ilgilendirdiği için, çünkü bizler, sizler 26 kişi ve görevli arkadaşlarımızla beraber, Belediye personeliyle beraber biz kaderin emrindeyiz. O bir kaderdir, onun emrine amadeyiz.Yaradan madem böyle bir fırsat verdiyse, bu şehrin, Beyşehir’in gününü, saatini öldürmek gibi bir lüksümüz yok, durmadan çalışmak zorundayız, üretmek durumundayız.”diye konuştu.

Beyşehir’e hizmet ederken ekonomik imkanlar ölçüsünde, israf etmeden, iyi kullanarak ve planlayarak, doğru kararlar alarak hareket etmek durumunda olduklarını çok iyi bildiklerini de anlatan Bayındır, konuşmasında, kamuoyunda yeniden bir hizmet binası değişikliği olup olmayacağına yönelik beklentilere de açıklık getirerek konuşmasını şöyle sürdürdü.

“KALDIRIM SÖK, KALDIRIM YAP’ DEĞİL BİZİM METODUMUZ”

“Bir defa yapılsın, bir daha bozulmasın  anlayışı  yap-bozu yapmayacağız biz Allah’ın izniyle…  Bizler  bir evvel yapılan işleri yapmayacağız.  Şu gün burada oturuyorsak, temelinde bu dar sokakta razıysam ben,  ben buna ufku razı olan bir adam değilim,  vizyonu razı olan bir adam da değilim.  Bugün buradan çık öbürünü yap,  mantığında yokum ben.  Tekrar burada masraf edilmiş,  tavanlar alçı panlar  bir sürü maliyetler,  şimdi tekrar oraya git,  tekrar maliyetler… Yer yer  vatandaş soruyor, ‘hayır’ diyorum,  ‘kaldırım sök kaldırım yap’ değil  bizim metodumuz.  Biz yeni yerler, yeni hedefler ileriye doğru…  Beyşehir kültür parkının içinde oynayıp durmanın alemi yok.  Beyşehir Öğretmenevinden itibaren  Güldibi dediğimiz istikamete doğru  kaç kilometre yapabiliyorsak,  ne kadar üretebiliyorsak;  ama yaptığımız şey gelen adamın  bile saygı  duyacağı olmalı,  hepimiz için söylüyorum,  Beyşehir’in otoparkının aciliyetini biliyoruz,  hep beraber yaşıyoruz.”

Belediye Başkanı Bayındır, konuşmasında, çarşı esnafına da ramazan bayramı arefesinde araç parkı noktasında gösterdiği duyarlılıktan ötürü teşekkür ederek, şöyle devam etti:  “Ramazan boyu  yer yer ziyaretler,  yer yer zabıtalarla  bilgiler vererek,  ‘arefeyi  3-4 günü özelikle  rahat geçirelim  dışarıdan gelen  hemşerilerimizin  rahat park edebileceği alanlar  bırakalım’ dedik; Allah hepsinden razı olsun  çarşı esnafından. Çok duyarlı davrandılar.  Ben korkuyordum,  korkmamın sebebi  sığmayacak diye, gelen nüfusun,  gelen araç sayısının sığmama endişesiyle  belki şöyle görülmüş olabilir;  ‘ya öbür bayramlara  benzemedi acaba ekonomik bir şey var mı?  Hiç alakası yok Beyşehir bir panayırdır, Beyşehir pazarı hakikaten  bölgenin  dinamiklerinden biridir.  İncelediğimiz zaman  Yalvaç ve Beyşehir’dir bu bölgenin  yükünü çeken, merkez özelliği olan  iki yer benim bildiğim. O yüzden bu dönem vatandaşa, esnafa  minnettarım, bizi zorlamadılar,  evlerinde bıraktılar araçlarını.  Bu adeti, geleneği  inşallah farklı boyutlara da taşıyacağız. Meclisin bu noktasında en azından bu açılışı böyle yapayım istedim.  Bu süreçte birbirimizi görebildiklerimiz oldu, göremediklerimiz oldu,  sağlıklı sıhhatli olmanız  bizler için sevinçti, hep sağlıklı  kalın diyorum. Hepinizin topluca bayramını kutluyorum.  Allah nice bayramlara, nice ramazan-ı şeriflere eriştirsin diye dua ediyorum.”

Toplantıda, meclis gündeminde yer alan imar ve diğer bazı konulardaki hususlar da ele alınarak müzakere edilip karara bağlandı.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Başkan, Bayındır;, “Biz, yap-boz, belediyeciliği, yapmayacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı