Haber Detayı
14 Ağustos 2019 - Çarşamba 17:43 Bu haber 2337 kez okundu
 
Başkan Bayındır Personelle Bayramlaştı
BEYŞEHİR - Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, kurban bayramı dolayısıyla Beyşehir Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen bayramlaşma programında Belediye çalışanlarıyla biraraya geldi.
Güncel Haberi
Başkan Bayındır Personelle Bayramlaştı

Beyşehir Belediyesi çalışanlarıyla bayramlaşan Başkanımız Bayındır: “SİZLERLE BİZ, HEPİMİZ HİZMET ERİYİZ”

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, kurban bayramı dolayısıyla Beyşehir Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen bayramlaşma programında Belediye çalışanlarıyla biraraya geldi. Başkanımız Bayındır, çalışanlara hitaben yaptığı konuşmada, “Sizlerle biz hep beraber hizmet eriyiz” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Ağmaz, Belediye Meclis Üyesi İsmail Usta, Belediye İş Konya Şubesi Başkanı İbrahim Koral, belediyenin birim müdürleri ve çeşitli birimlerde görev yapan personelin de katıldığı programda çalışanların hepsinin ellerini tek tek sıkarak bayramını tebrik eden Bayındır, “Allah ailenize huzur içinde güzel bir bayram geçirmek nasip etsin. Allah’ü Teala bize ne güzel bir ibadet vermiş, bölüşeceğiz, dertleri, varlığı, hizmeti bölüşeceğiz. Bu şehrin insanının önünde, ardında her zaman hizmet eri olarak çalışacağız” dedi.

Kurban kesilmesinin İslam dininin güzel bir emri olduğunu vurgulayan ve bu ibadeti yerine getirirken de paylaşmanın önemine konuşmasında işaret eden Başkanımız Bayındır, şöyle devam etti: “Zira, yiyen var, yiyemeyen var. Fakir var, fukara var. Diyor ki, ‘hep kendine değil, millete…’; sosyal adaletin, insan hakkı aramanın en güzel yollarından birisidir. Kurban paylaşmaktır. Neyi? Hem gıdayı, hem sevgiyi, hem gönül almayı, kalp kazanmayı birlikte paylaşmaktır sevgiyi. Yani İnşallah hepiniz yarın sizden sonra yetişen neslinizi bu manalarla büyüteceksiniz. Bu şehrin, bu bölgenin, bu vatanın, bu devletin direğidir bunlar. Yani, inancımızın direği; oruç, kurban, zekat… Aslında biz dünyaya bir şey anlatıyoruz bu dinimizde adalet, insansız olmaz. Herkes eşit, rengi, varlığı, zenginlik, fakirlik bunlar Allah’ü Teala’nın insanlara verdiği şeylerdir. Ben zengin olmak istemem, ama sevilmek isterim. Malım olmasın ama hizmet edeyim, hizmet eri olayım. Sizlerle biz, hep beraber hizmet eriyiz. O yüzden bayramınızı tekrar tebrik ediyorum, nice güzel bayramlar görün diyorum. Benim kadrom, kardeşlerim, evlatlarım. Siz, hepiniz bir gün bir şeye lazım oluyorsunuz, çünkü herkesin bilgisi, becerisi, yetkisi, tekniği, ya da mezuniyetine göre ya da kabiliyetine göre bir yerlerde lazımız bizler. Ben, siz, o, hepimiz… O felsefeyi bilebilirsek; ben şunu iyi biliyorum ki, her insan bir yerde lazım. Bu toprakta yetişmiş her insanın kalbinde kötülük olmaz, her insan bir yerde lazım, onun için kimseyi küçük görmeden, kimseye tepeden bakmadan herkese yaklaşırken sevgiyle, saygıyla devam edeceğiz. Bize de yakışan bu olacak”

Başkan Bayındır, konuşmasının ardından makamına davet ettiği Belediye birim müdürleri ve çalışanlarla bir süre sohbet etti.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Başkan, Bayındır, Personelle, Bayramlaştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı