Haber Detayı
07 Ocak 2020 - Salı 11:11 Bu haber 2654 kez okundu
 
Başkan Çiğdem, İstanbul’da Hüyüklü hemşerileriyle buluştu
HÜYÜK - Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, İstanbul’da yaşayan Hüyüklü gurbetçi hemşerileriyle buluştu.
Bölgeden Haberi
Başkan Çiğdem, İstanbul’da Hüyüklü hemşerileriyle buluştu

HÜYÜK - Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, İstanbul’da yaşayan Hüyüklü gurbetçi hemşerileriyle buluştu.

Hemşerilerinin daveti üzerine İstanbul’a giden Başkan Çiğdem, İmrenler Kültür ve Dayanışma Derneği ile  Konya Çamlıcalılar Derneklerini ziyaret etti.

Derneklerin yönetim kurulu üyeleri ve gurbetçi hemşerileri ile biraraya gelen Başkan Çiğdem, belde belediye başkanı olarak daha önce de Hüyük’te iki dönem yerel idarecilik yaptığını hatırlatarak, “Benim belediye başkanlığında üçüncü dönemim. Benim bir makam sevdam yok. Hüyük ilçemize, bağlı dış mahallelerimize güzel hizmetler yapalım diye çaba sarfediyoruz. Sevdamız hep söylediğimiz gibi Hüyük. Bu göreve veda ederken arkamızda bir hoş sada bırakmak en büyük amacım. İstanbul’da yaşayan gurbetçi hemşerilerimizden isteğim; sadece gönül desteğini bizden esirgememesidir. Bu desteği de zaten sağolun veriyorsunuz. Bu buluşma bunun en güzel örneğini teşkil ediyor. Sürekli halkın içerisinde, vatandaşlarının arasında olmaktan çekinmeyen bir belediye başkanı olarak hizmet vermeye çalışıyorum. Daha 9 aylık bir belediye başkanlığımız var, bir yılımızı bile doldurmadık. Ama, inşallah Allah’ın izniyle Hüyük’te ne söz verdiysek onu yerine getirmeni gayreti içerisinde olacağım” dedi.

Buluşmalarda Hüyük ve mahallelerinde 9 aylık süreçte hayata geçirdikleri proje ve hizmetleri anlatan ve gurbetçi hemşerilerinin de yürütülen çalışmalara ilişkin görüş ve düşüncelerini alarak istişare eden, yönelttiği soruları da cevaplandıran Çiğdem, İmrenler ve Çamlıca mahallelerinde hayata geçirilen yatırımlar hakkında da bilgiler verdi.

Başkan Çiğdem, göreve gelir gelmez Beyşehir Gölü’ne kıyısı bulunan Hüyük ilçesinde 100 yıldır hayal edilen bir sahil projesini hayata geçirmek için düğmeye bastıklarını da belirtirken, “30 milyon liralık bir proje. Ve bu proje kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın destek ve katkılarıyla 15 kilometrelik sahil yolunu açtık. Budak, Tolca ve Kıreli arasında. Bu bağlamda 6 plaj, iskele, balıkçı barınağı, park ve piknik alanları ihalelerine çıktık. İnşallah bu çalışmaları en kısa zaman içerisinde tamamlamayı arzu ediyoruz” dedi.

Hemşeri buluşmasında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Çavuş Mahallesi’ndeki tarım gençlik kampı projesine de değinen ve Türkiye’de ilk kez Hüyük’te uygulanan bu projede inşaatların yarısının bittiğini anlatan Çiğdem, ilçe merkezi ve mahallelerinde yeni dönemde devreye girecek  olan TOKİ projeleri hakkında da bilgiler verdi. Çiğdem, Belediye olarak ilçe genelinde yürüttükleri çalışmalarla 9 aylık dönemde 7 yıllık yakıt sarf ettiklerini vurgulayarak, “Hüyük Belediyesinin iş makinelerinin bir saati bile bugüne kadar boş geçmedi. Sürekli ilçemize ve mahallelerimize hizmet için mesai yaptı. Bu mesai tempomuz belediye başkanlığı dönemimizde hiç kesintiye uğramadan inşallah aynen devam edecek” ifadelerine yer verdi.

Başkan Çiğdem, kanalizasyonu olmayan Hüyük’e bağlı Yenice, Budak ve Tolca’nın Konya Büyükşehir Belediyesi 2020 KOSKİ yatırım programına aldırıldığı müjdesini de verirken, Hüyük ilçesine Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte el ele vererek en iyi hizmeti verebilmenin gayretini gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Başkan, Çiğdem,, İstanbul’da, Hüyüklü, hemşerileriyle, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı