Haber Detayı
19 Ağustos 2017 - Cumartesi 10:34 Bu haber 1295 kez okundu
 
Beyşehir'de 32 Beslenme Dostu Okul
BEYŞEHİR - Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında, Beyşehir’de 32 okul sertifika almaya hak kazandı.
Eğitim-Kültür Haberi
Beyşehir'de 32 Beslenme Dostu Okul

BEYŞEHİR - Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında, okulların sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam koşullarına teşvik edilmesi, okullarda sağlıklı beslenme, düzenli fiziksel aktivitenin özendirilmesi sağlanmak suretiyle obezitenin önlenmesi ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılmasını sağlayan proje,

     Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun Obezite, Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Daire Başkanlığı tarafından 2010 yılından beri ortaklaşa yürütülen ‘Beslenme Dostu Okul Projesi’ Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsamaktadır.

     2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Beyşehir´de Beslenme Dostu Okul Projesi sertifikasını almaya hak kazanan toplam 9 okula sertifikaları verilmişti. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında ise Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul/kurumlardan 32’si Beslenme Dostu Okul Projesi için başvuruda bulunup sertifika almaya hak kazandı. Beyşehir’de toplam 41 okul/kurum Beslenme Dostu Okul sertifikasına sahip oldu. Beyşehir Konya’da geçen eğitim-öğretim yılında olduğu gibi bu yılda Konya’nın tüm ilçeleri arasında birinciliğe ulaştı.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir'de, 32, Beslenme, Dostu, Okul,
Yorumlar
Haber Yazılımı