Haber Detayı
04 Nisan 2018 - Çarşamba 10:10 Bu haber 2235 kez okundu
 
Beyşehir'de Değerler Eğitimi Projesi
BEYŞEHİR - Beyşehir’de Kaymakamlık öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Değerler Eğitimi Projesi’ 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci döneminden itibaren ilçedeki resmi ve özel tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul ile lise ve dengi okullarda uygulanmaya başlandı.
Eğitim-Kültür Haberi
Beyşehir'de Değerler Eğitimi Projesi

BEYŞEHİR - Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir yaptığı açıklamada; “Birlik ve beraberlik içinde yaşama kültürünün oluşturulması; bireyin bütün yönleriyle ele alınması ve bütün yönleriyle geliştirilmesi ile mümkün olabilecektir. Aksi halde bireyde oluşan olumsuz tutum ve davranışlar toplumumuzun gelişmesinin önünü tıkayacaktır. Ülkemizin sürekli gelişen, ilerleyen ve dünya ülkeleri arasında hak ettiği yeri alan bir ülke olarak varlığını sürdürebilmesi için milli kimliğimizin korunması ve davranışa dönüştürülmesinin nitelikli insan gücü yetiştirmedeki önemi ve rolünün farkındayız. Çocuk ve gençlerimizin; milli, manevi değerlere bağlı, birlikte ve uyum içinde yaşayabilme koşullarını bilen, farklılıklara saygılı, vatan, millet, bayrak ve insan sevgisi ile dolu, erdemli insanlar olarak toplumdaki yerlerini almaları son derece önem arz etmektedir.

       Bu bilinçle ilçemizdeki okullarımızda değerlerimizi öğrencilere kazandırmak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte planlayıp yürüttüğümüz Değerler Eğitimi Projesi hazırladık. Bu doğrultudaki çalışmalarımız sürekli devam edecektir” dedi.

       Kaymakam Özdemir ayrıca; projenin oluşumunu ve yürütülmesini sağlayan başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, okul yöneticilerine, öğretmenlere, öğrencilere ve velilere teşekkür ederek, projenin hayırlı olmasını diledi.

       İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk ise; “İlçemizde Değerler Eğitimi ile bu güne kadar okullarımız bazında seçilen değerlerle ilgili çalışmalar yapılmaktaydı. Bu çalışmaların daha etkili hale getirilmesi, kalıcılığın ve uygulamada ilçemizde birlikteliğin sağlanması bakımından 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi itibariyle sırasıyla; Vatanseverlik, Sevgi ve Saygı, Hoşgörü ve Yardımseverlik değerleri okullarımızda çeşitli faaliyetlerle ele alınacak. Her ay bir değer olmak üzere sürdürülecektir.’ dedi.

        Milli Eğitim Müdürü Konuk; İlçe genelinde değerler eğitimi faaliyetlerinin etkili ve verimli yürütülebilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Değerler Eğitimi Uygulama Kılavuzu” ile değerler eğitimi faaliyetleri ve kapsamı konusunda okulları bilgilendirmek, yol göstermek, ilçe genelinde yapılacak uygulamalarda birlik oluşturmak ve yapılan çalışmaların izlenip değerlendirilmesinin amaçlandığını belirttierek, ‘ilçemiz genelinde bu güne kadar yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemizde yapılmaya devam edilecek olan değerler eğitimi faaliyetlerinin daha nitelikli olmasını diliyorum’ dedi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir'de, Değerler, Eğitimi, Projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı