Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 14:21 Bu haber 5531 kez okundu
 
Beyşehir’de Jandarma Definecilere Gözaçtırmıyor
BEYŞEHİR - Beyşehir'de Jandarma ekipleri, düzenlediği operasyonlarla define aramak amacıyla kaçak kazı yaparak bölgedeki tarihi mirası talan edenlere göz açtırmıyor.
Asayiş Haberi
Beyşehir’de Jandarma Definecilere Gözaçtırmıyor

BEYŞEHİR - Beyşehir ilçesinde Jandarma ekipleri, düzenlediği operasyonlarla define aramak amacıyla kaçak kazı yaparak bölgedeki tarihi mirası talan edenlere göz açtırmıyor.

Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, ilçenin üç farklı noktasında define aramak amacıyla kaçak olarak kazı yaptığı belirlenen 7 kişiyi suçüstü yakaladı.
Edinilen bilgiye göre, Jandarma ekipleri, birisi SİT alanı, birisi ormanlık alan, diğeri de tarihi kalıntıların yer aldığı üç farklı noktada define aramak maksadıyla kaçak olarak kazı yapıldığı bilgisi üzerine harekete geçti. 
Jandarma ekipleri, kaçak kazı yaparken suçüstü yakalanan H.Ç., O.C., U.S., A.Y.A., R.Ü., C.A. ve O.M.’yi gözaltına aldı. 
Kaçak kazı alanında yapılan incelemede ele geçirilen 3 adet dedektör, 1 adet hizar motoru, 1 adet darbeli matkap, 7 adet kazma, 8 kürek, 1 levye ve diğer kazıda kullanılan malzemelere el konuldu. İncemelerinde kırık testi parçası ve değerli olduğu düşünülen 2 taş bulan ekipler, her üç alanda da 1 ile 2,5 metre derinliğe, 1,5 metre genişliğe sahip kazılar gerçekleştirildiğini ortaya çıkardı.
Bulunan testi parçası ve taşların Müze Müdürlüğü’ne teslim edileceği öğrenildi.
Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. 

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir’de, Jandarma, Definecilere, Gözaçtırmıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı