Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 14:24 Bu haber 2343 kez okundu
 
Beyşehir’den Kamerun’a Uzanan Minnet Yolculuğu
BEYŞEHİR - “Çanakkale Can Suyu Projesi ” kapsamında; Beyşehir Alaaddin Keykubat Anaokulu’nun öğrencileri, öğretmenleri ve velileri kıtaları aşan bir yardımseverliğe imza attı.
Yaşam Haberi
Beyşehir’den Kamerun’a Uzanan Minnet Yolculuğu

 

BEYŞEHİR -  Beyşehir Alaaddin Keykubat Anaokulu’nun öğrencileri, öğretmenleri ve velileri kıtaları aşan bir yardımseverliğe imza attı. Proje; Okul Müdürü Esra Eryılmaz'ın paylaşma, yardımlaşma, vatanseverlik gibi değerler ışığında farkındalık oluşturmak ve Çanakkale Şehitlerine minnet borcunu ödemek adına bir şeyler yapmak istediğini öğretmenlerine anlatmasıyla başladı.

Uzun toplantıların ve hayallerin, coşkunun, isteğin sonunda bir umutla başlanılan “Çanakkale Can Suyu Projesi ” için gerekli izinler alındıktan sonra Gamze Özçelik-Umuda Koşanlar Derneği ile bağlantıya geçilerek çalışmalara başlandı. Okul Aile Birliği ile tüm velilere proje anlatıldı. Afişler, broşürler basıldı. İlçe genelinde duyurular yapıldı ve küçüğünden büyüğüne herkesin emeğinin geçtiği Çanakkale Can Suyu Kermesi yapıldı. Umut dendi ya yolun başında herkes elinden geleni fazlasıyla yaptı. Okulun minikleri dahi kumbaralarını Afrikalı arkadaşları için getirdi. Tüm ilçe halkıyla Çanakkale ruhuyla al bayrağın altında birlik olundu ve başarıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk yaptığı açıklamada; “Beyşehir Alaaddin Keykubat Anaokulu Ailesi olarak, Çanakkale’de şehit düşmüş askerlerimiz anısına, vefa ve minnet borcumuzu bir nebze de olsa ödeyebilmek için; ayrıca Afrikalı Müslüman kardeşlerimizin susuzluktan çatlamış dudaklarına, kurak topraklarına ve yüreklerine umut olabilmek için Kamerun-Kousseri Şehri’nde 11’40’6. 3N 15’4’20.7 koordinatlarında 390 nüfuslu Ouda köyünde 54 metreden suya ulaşılarak, Beyşehir Alaaddin Keykubat Anaokulu/Çanakkale Su Kuyusunun açtırıldığını belirtti. Ayrıca Konuk, bu hizmette emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyor, bölgenin yarınlarına umut olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir’den, Kamerun’a, Uzanan, Minnet, Yolculuğu,
Yorumlar
Haber Yazılımı