Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 17:19 Bu haber 6198 kez okundu
 
Beyşehir’de polisi görünce taktıkları maske de cezadan kurtaramadı
BEYŞEHİR - Beyşehir'de, polis ekiplerini görünce taktıkları maske de denetime takılan bazı kişileri 900 liralık cezadan kurtaramadı.
Güncel Haberi
Beyşehir’de polisi görünce taktıkları maske de cezadan kurtaramadı

BEYŞEHİR - Beyşehir'de, polis ekiplerini görünce taktıkları maske de denetime takılan bazı kişileri 900 liralık cezadan kurtaramadı.

Beyşehir ilçe merkezinde, Soğla bölgesindeki hayvan pazarı ile şehrin en işlek caddelerinde Beyşehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaklaşan kurban bayramı öncesinde maske denetimi yaptı.

Hayvan pazarındaki denetimlerde polis ekipleri, maske takmadığı belirlenen satıcı ve vatandaşlara cezai işlem uyguladı.

Polis ekiplerinin daha sonraki denetim adresi Atatürk ve Antalya caddeleri oldu. Telekom ve Hal İçi kavşağında kontroller gerçekleştiren polis ekipleri, maske takmadığı belirlenen yayaların 900 liralık idari para cezası uygulanmak üzere kimliklerini tespit etti.

Denetimlerde çocuklarıyla kaldırım üzerinde yürürken polisin yanına yaklaşmasıyla çantasındaki maskesini çıkararak yüzüne takmak isteyen kadın, görevlilerden özür dilemesine “ne olur ceza yazmayın” demesine rağmen ceza yemekten kurtulamadı. Aynı cadde üzerinde denetimlerini sürdüren ekipler, sokak üzerinde polislerin denetimini fark edip cebinde bulunan maskesini takarak yön değiştirip hızlı adımlarla uzaklaşmak isteyen bir genci de yakaladı. Kaçmak isteyen genç de cezai işleme tabi tutuldu.

Denetimlerde, kaldırım üzerinde yürürken maskesi olmayan ve yakında bir esnaf olduğunu belirten kişi de 900 liralık cezadan kurtulamadı.

Denetimlerde, cezai işlem uygulanan kişilerin genelde maskelerini ceplerinde, yanlarında veya kolunda gezdirdiği, polisi görünce ise yüzlerine takarak cezai işlemden kurtulmaya çalıştıkları gözlendi.  

Ekipler, yaklaşık iki saat süren denetimlerinde maskesini burun ve çene altında tutan kişileri kurallara uygun şekilde takmaları ve sosyal mesafeye dikkat etmeleri yönünde de uyardı.

Denetimler sonucunda 23 kişiye toplam 20 bin 700 liralık cezai işlem uygulandığı öğrenildi.

 

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir’de, polisi, görünce, taktıkları, maske, de, cezadan, kurtaramadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı