Haber Detayı
22 Nisan 2017 - Cumartesi 13:39 Bu haber 3925 kez okundu
 
Beyşehir’de Yenilenen Şadırvan Meydanı Göz Doldurdu
BEYŞEHİR - Beyşehir'de yeniden düzenlenen şadırvan meydanı vatandaşların beğenisini kazandı.
Güncel Haberi
Beyşehir’de Yenilenen Şadırvan Meydanı Göz Doldurdu

BEYŞEHİR - Kent merkezinde İlçe Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaların ardından çehresi değişen ve yepyeni bir görünüme kavuşan şadırvan meydanı, çevresindeki esnaflardan gelen talep üzerine modern bir yer altı tuvaletine de kavuştu.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, çarşı merkezinde Atatürk anıtı karşısında yer alan Şadırvan Meydanı’nda bir dizi yeni düzenlemeler yaptıklarını söyledi.

Yürütülen çalışmaların tamamlanmasının ardından şadırvan meydanının ilçeye yakışır bir görüntüye büründüğünü belirten Özaltun, şunları kaydetti:  “Şadırvan çevresindeki esnaflarımızla yürüttüğümüz istişarenin ardından  kısa süre içerisinde Belediye olarak harekete geçtik ve taleplerinin yerine getirilmesi doğrultusunda çalışmalara başladık. Burada, eskisini yıkarak daha modern yeni bir şadırvan uygulamasını hayata geçirdik. Esnaflarımızın  ve vatandaşlarımızın talebi üzerine  ilçe merkezinin en modern yeraltı tuvaletini burada inşa ettik. Beyşehir’de Avşar Mahallesi’nden sonra yeraltı çöp konteyner sistemini bu bölgede uygulamaya koyduk. Şadırvan çevresinde yeşil alanlar oluştururken, ihtiyacı duyulan bir çay bahçesi düzenlemesi de yaptık. Kentimizin değişik iş kollarında faaliyet gösteren esnafının da olduğu en canlı, hareketli noktalarından olan bu alanımızda taksicilik yapan esnafımız da unutulmayarak, taksi durağı da yenilenerek hizmet vermeye başladı. Bambaşka bir görünüme bürünen yeni şadırvan meydanımız ilçemize hayırlı olsun”

Kaynak: Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir’de, Yenilenen, Şadırvan, Meydanı, Göz, Doldurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı