Haber Detayı
22 Nisan 2017 - Cumartesi 13:43 Bu haber 3336 kez okundu
 
Babaoğlu: Demirkapı Tünelinde Işık Göründü
BEYŞEHİR - AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, Yeni Konya Antalya yolu kapsamında inşaat çalışmalarına üç yıl önce başlanılan 5 kilometrelik Demirkapı Tüneli'nde ilk ışığın görüldüğünü belirtti.
Güncel Haberi
Babaoğlu: Demirkapı Tünelinde Işık Göründü

BEYŞEHİR - AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, Yeni Konya Antalya yolu kapsamında inşaat çalışmalarına üç yıl önce başlanılan 5 kilometrelik Demirkapı Tüneli'nde ilk ışığın görüldüğünü belirterek, "Konya ile Antalya arasını 85 kilometre kısaltacak yol yapım çalışmaları bittiğinde hem zaman hem de ekonomik açıdan hem bu güzergahı kullanacak vatandaşlarımız, hem de ülkemiz büyük bir ekonomik kazanım elde edecek" dedi.

Babaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Beyşehir-Derebucak-Gembos güzergahından ulaşımı sağlayacak olan Yeni Konya Antalya Karayolu'nda  önemli noktalardan birisi olan Gembos Demirkapı Tünel yapımı çalışmalarında ilk ışığın görülmesi ile birlikte Antalya yönünden de Konya istikametine doğru duble yol yapım çalışmalarının hızla devam ettiğini belirtti. Konya-Beyşehir arasındaki 85 kilometrelik mesafeden de sadece 20 kilometrelik bir kısmın kaldığını vurgulayan Babaoğlu, "Gelecek hafta yol yapım müteahhitleriyle bir toplantı yaparak son durumu değerlendireceğiz" dedi. 

Yeni Konya Antalya Karayolu ile ilgili olarak bölgeyi ilgilendiren önemli hayalleri olduğunu da açıklamasında vurgulayan Babaoğlu, şunları kaydetti: "Bu yol, Gembos tünelleri tamamlandığında Beyşehir ve Derebucak ilçelerimiz doğrudan, Hüyük ise dolaylı olarak bundan olumlu etkilenecektir inşallah. Diğer yandan, yolcu yoğunluğu 10'a katlanacak. Bu nedenle hattan geçenlerin Beyşehir ve Derebucak'ta duracakları, zaman geçirecekleri ve iki ilçemizin ekonomisine katkı sunacakları altyapıyı da hazırlamamız gerekiyor. Bir taraftan yol yapım çalışmaları sürerken, bizler de önümüzdeki süreçte Beyşehir'in ve Derebucak'ın tercih edilebilirliğini artırmaya yönelik çalışmalara devam edeceğiz. Bu yolun önemi büyük. Çalışmalar tamamlandığında tünelin girişinden çıkışına iklimin değiştiği müthiş bir eser ortaya koymuş olacağız. İnşallah tüm güzergahın açılışını da birlikte yaparız. 16 Nisan halk oylaması geride kaldı ve kaldığımız yerden projeleri takip etmeye, bize güvenenlerin güvenlerini boşa çıkarmamak adına çalışmaya başladık."

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Babaoğlu:, Demirkapı, Tünelinde, Işık, Göründü,
Yorumlar
Haber Yazılımı