Haber Detayı
29 Kasım 2018 - Perşembe 10:46 Bu haber 2019 kez okundu
 
Beyşehir’in Camileri Pırıl Pırıl
BEYŞEHİR - Beyşehir ilçesi sınırları içerisinde bulunan camiler Belediye’nin mobil temizlik ekibi tarafından periyodik olarak temizleniyor.
Güncel Haberi
Beyşehir’in Camileri Pırıl Pırıl

BEYŞEHİR - Beyşehir ilçesi sınırları içerisinde bulunan camiler Belediye’nin mobil temizlik ekibi tarafından periyodik olarak temizleniyor.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Beyşehir ilçe merkezinin yanısıra, dış mahallelerde İlçe Müftülüğü bünyesinde yer alan ibadethanelerin kurdukları mobil temizlik ekipleri tarafından periyodik olarak genel bir temizlikten geçirildiğini söyledi.

Camilerin temizlenmesi için oluşturulan özel mobil temizlik ekibi tarafından merkez ve dış mahallelerdeki camilerin düzenli aralıklarla temizlenmesinin göreve gelmeleri ile birlikte Belediye olarak hayata geçirmek istedikleri önemli bir proje olduğunu vurgulayan Özaltun, bu projenin kesintisiz olarak devam ettiğini belirtti.

Özaltun, bu çerçevede Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde özel oluşturdukları mobil temizlik aracının ilçe genelinde tüm mahallelere ulaşarak, camilerin tertemiz pırıl pırıl olması için seferber olduğunu belirtti. Özaltun, şunları kaydetti: “Bizler için kutsal bir mekan olan camilerimizdeki halılar bu kapsamda yürütülen çalışmalarla özel makinelerle yıkanıp temizlenirken, ibadethanelerimizin müştemilatında yer alan ayakkabılıklar, kapı, duvar, ayna ve camlar da silinerek genel ve kapsamlı bir temizlik çalışması yapılıyor. Bunun yanı sıra, cami önleri ve girişleri, şadırvan ve abdest alma yerleri ile tuvaletlerin genel temizlikleri de gerçekleştiriliyor. Camilerimizde temizlik çalışmasının bitmesinin ardından ortama hoş bir koku yayması için de gül suyu sıkılıyor. Beyşehir halkımızın daha temiz ve hijyenik bir ortamda ibadetlerini yerine getirebilmeleri adına yürüttüğümüz bu faaliyetlerimiz kesintisiz devam ediyor. Bunun yanısıra, 67 mahallemizin tamamındaki camilerin şadırvan bahçe temizlikleri yapılıyor, ihtiyaç durumuna göre bakım onarım işleri de gerçekleştiriliyor.”

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir’in, Camileri, Pırıl, Pırıl,
Yorumlar
Haber Yazılımı