Haber Detayı
28 Ağustos 2020 - Cuma 10:08 Bu haber 3659 kez okundu
 
Derebucak'da, doğaya 500 sülün kuşu bırakıldı.
DEREBUCAK - Derebucak Belediyesi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar 8.Bölge Müdürlüğü işbirliği ile ilçeye tahsis edilen 500 adet sülün kuşu, AK Parti Konya Milletvekili Gülay Arıcıgil Samancı'nın da katıldığı programda doğayla buluşturuldu.
Bölgeden Haberi
Derebucak'da, doğaya 500 sülün kuşu bırakıldı.

DEREBUCAK - Derebucak Belediyesi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar 8.Bölge Müdürlüğü işbirliği ile ilçeye tahsis edilen 500 adet sülün kuşu, AK Parti Konya Milletvekili Gülay Arıcıgil Samancı'nın da katıldığı programda doğayla buluşturuldu.

AK Parti Konya Milletvekili Samancı, yaptığı konuşmada, Doğa Koruma ve Milli Parklar 8.Bölge Müdürlüğü nezaretinde tabiatı ve yaban hayatını desteklemek, biyolojik çeşitliliği artırmak amacıyla ilçeye tahsis edilen sülün kuşlarını doğaya bıraktıklarını belirterek, "Cennet vatanımızın doğasını ve canlıları korumak, öncelikli vazifemiz olmalıdır. Herkesin bu bilinçle tabiata yaklaşmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Derebucak Belediye Başkanı Ahmet Kısa ise, doğanın kalbi olan mağaralar cennetinde 500 sülünü doğayla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "İlçemize bugüne kadar her türlü konuda destek olan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürümüz Sayın İsmail Üzmez Bey'e, 8.Bölge Müdürümüz Sayın Mustafa Tuğrul Şahin'e, İl Müdürümüz Sayın Onur Yıldırım'a, Bölge Şefimiz Sayın Fatih Demir'e ve emeği geçen tüm bölge müdürlüğü çalışanlarına şahsım ve ilçem adına şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Programa, AK Parti Konya Milletvekili Gülay Arıcıgil Samancı, Derebucak Belediye Başkanı Ahmet Kısa, Doğa Koruma ve Milli Parklar 8.Bölge Müdürü Mustafa Tuğrul Şahin, Beyşehir Milli Parklar Şefi Fatih Demir, AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Recep Elkin, Derebucak İlçe Başkanı Adem Sütçü, ilçe teşkilatı yönetim kurulu üyeleri, milli parklar görevlileri katıldı.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Derebucak'da,, doğaya, 500, sülün, kuşu, bırakıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı