Haber Detayı
10 Ekim 2019 - Perşembe 16:51 Bu haber 1524 kez okundu
 
“HAMR”, Beyşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelendi
BEYŞEHİR - Beyşehir ilçesinde, uyuşturucunun zararları öğrencilere tiyatro oyunuyla anlatıldı.
Eğitim-Kültür Haberi
“HAMR”, Beyşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelendi

BEYŞEHİR - Beyşehir ilçesinde, uyuşturucunun zararları öğrencilere tiyatro oyunuyla anlatıldı.Beyşehir ilçesinde, uyuşturucunun zararları öğrencilere tiyatro oyunuyla anlatıldı.

Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından da desteklenen sosyal sorumluluk projesi kapsamında madde bağımlılığına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Türkiye’nin birçok ilinde sahnelenen "HAMR" adlı tiyatro oyunu, Beyşehir ilçesinde de gösterime girdi. 
Beyşehir Kaymakamlığı, Beyşehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Belediye Kültür ve Yaşam Merkezi’nde sahnelenen HAMR adlı tiyatro oyunu, ilçede öğrenim gören öğrencilerle buluştu. 
Özel bir tiyatro topluluğu tarafından sahnelenen oyunda uyuşturucunun zararları anlatılıyor. 15 yaş üstü öğrenciler için sahnelenen tiyatro oyunu, salonu dolduran öğrenciler tarafından beğeniyle izlendi. 
Oyunda, madde bağımlılığı nedeniyle yaşamını yitiren dört gencin, ölümlerinin ardından zehir tacirinin kendilerine izlettiği hatıraları, ailelerine yaşattıkları ve yaşamlarını kendi elleriyle nasıl sonlandırdıkları konu ediliyor. 

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: “HAMR”,, Beyşehir, Belediyesi, Kültür, Merkezi’nde, sahnelendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı