Haber Detayı
23 Mayıs 2017 - Salı 12:25 Bu haber 4255 kez okundu
 
Hasta Konukevi Yapımı İhaleye Çıkıyor
BEYŞEHİR - Beyşehir ilçesine kazandırılacak olan hasta konukevinin yapımı için önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacağı belirtildi.
Sağlık Haberi
Hasta Konukevi Yapımı İhaleye Çıkıyor

BEYŞEHİR - Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, yapımı bitmek üzere olan yeni devlet hastanesinin yakınına yürütülen proje kapsamında  yapılacak  hasta konukevinin yapımına ihale sürecinin tamamlanmasının ardından başlanacağını söyledi.

          Beyşehir’in uzun yıllardır özlemle beklediği bölge hastanesi konumunda olacak yeni devlet hastanesine yakında kavuşacağını belirten Özaltun, hilal mimarili, Konya’nın denizi olarak nitelendirdikleri Beyşehir Gölü manzarasına sahip yeni devlet hastanesinin bölgeye hizmet vermeye başlamasının ardından karşısına ise 11 odalı hasta konukevi inşa edeceklerini söyledi.

         Yeni hastane çevresinde zaman içerisinde ihtiyaç duyulacak yapıların da gündeme gelmeye başladığını aktaran ve bunlardan birisinin de hasta konukevi olduğunu ifade eden Özaltun, yapımı için önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacağını belirtti. Yeni hastanede yatarak tedavi gören hastaların yakınları ya da refakatçilerinin yararlanacağı hasta konukevinin ihaleyi üstlenecek firma tarafından inşa edilmeye başlanacağını ve şartname süresi içerisinde binayı tamamlayarak teslim edeceğini, ardından yapının bölgeye hizmet vermeye başlayacağını anlatan Özaltun, şu bilgileri verdi: “Beyşehir’de dönemimizde yine bir ilke, önemli bir projeye imza atılıyor. Halkımıza sözünü verdiğimiz yapılacak hasta konukevi, şehrimize ilçe dışından ya da taşra mahallelerinden hastaneye gelen hasta yakını ve refakatçilerimize hizmet sunacak. 11 odalı olarak inşa edilecek hasta konukevinde, kullanıcılarına bu odalarda kişisel ihtiyaçları için tuvalet ve banyo gibi donatılar da olacak. Teras katında restoran ve kafe tarzında  sosyal donatılar yer alacak. Bin 680 metrekarelik inşaat alanı içerisinde inşa edilecek hasta konukevi, 1 milyon 400 bin liralık yatırım bedeli ile ihaleye çıkacak. Beyşehir Belediyesi’nin de hazırladığı proje ve yer temini ile katkı sunduğu hasta konukevi yapımını  ise bir hayırseverimiz üstlenecek. İlçemize şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Hasta, Konukevi, Yapımı, İhaleye, Çıkıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı