Haber Detayı
06 Eylül 2020 - Pazar 18:43 Bu haber 2088 kez okundu
 
Hüyük Ak Parti'de Muammer Karaaslan güven tazeledi
HÜYÜK - Hüyük'de, AK Parti İlçe Başkanlığı’nın 7’inci Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde ilçe başkanlığı görevine yeniden Muammer Karaaslan getirildi.
Siyaset Haberi
Hüyük Ak Parti'de Muammer Karaaslan güven tazeledi

HÜYÜK - Hüyük'de, AK Parti İlçe Başkanlığı’nın 7’inci Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde ilçe başkanlığı görevine yeniden Muammer Karaaslan getirildi.

Hüyük ilçe merkezindeki Belediye’ye ait üzeri kapalı Pazar yerinde koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen genel kurulda konuşan İlçe Başkanı Muammer Karaaslan, “Kuruluşundan bu yana her kademesinin neferi olduğum davamda, inandığım yolda Hüyük için yürümeye devam ediyorum. Rabbim beni ve yönetimimi Hüyük’ümüze, Konya’mıza ve ülkemize karşı mahcup etmesin inşallah” şeklinde sözlere yer verdi.

Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem de, konuşmasında Hüyük Belediyesi olarak  yürüttükleri çalışma ve hizmetlere değindi. Hüyük’te yerel seçimlerde AK Parti olarak rekor bir oy alarak görev başına geldiğini hatırlatan Başkan Çiğdem, buna layık olmak için var gücüyle gayret gösterdiğini, mücadele ettiğini dile getirdi. Çiğdem, görevi sonunda ilçesine verdiği sözlerin de ötesinde hizmetler vermenin en büyük arzusu olduğunu sözlerine ekledi.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise,  “Konyalı hemşehrilerimizin desteği ile AK Parti Konya’da her zaman büyük başarılara imza attı. Bu noktada tüm hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bizler de istikametten sapmadan bizden sonraki nesillere daha güçlü bir ülke bırakabilmek için gayret ediyoruz. Bugün bizler nöbetteyiz. Gün gelecek bizden sonra gelecek arkadaşlarımızla bu kutlu yürüyüş devam edecek. Partimizin kuruşundan bugüne tüm kademelerde görev yapmış dava arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, ilçe başkanlarımıza ve yönetimlerine görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum.” İfadelerini kullandı.

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Arıcıgil Samancı da, konuşmasında gündemdeki son gelişmelere değindi.

Türkiye’ye yönelik Karadeniz’de bulunan doğalgazla birlikte saldırıların daha da arttığını vurgulayan Samancı, “Karadeniz’de çıkartılan doğalgaz ile beraber aslında batıdan gelen saldırıların neden bu kadar Türkiye üzerinde yoğunlaştığını bir kez daha anlamış bulunmaktayız. Ve dünya genelinde konjektürü de şu anda doğalgaz ve zenginlikler enerji kaynakları noktasında ülkeler birbirleriyle şu anda aslında can hiraş bir savaş halinde ve bizim de sahip olduğumuz haklarımızı kullanmamamız ve kullandırtmamak için ellerinden geleni yaptıklarını hep beraber görüyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan ve tek liste halinde girilen seçimde ilçe başkanlığı görevine yeniden Muammer Karaaslan getirildi. Kongrede, yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile kurultay delegeleri de belli oldu.

Genel kurula, AK Parti Konya Milletvekili Gülay Arıcıgil Samancı, Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Hüyük İlçe Başkanı Muammer Karaaslan, İl başkan yardımcıları, bölge ve ilçe koordinatörleri, delegeler ve partililer katıldı.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Hüyük, Ak, Parti'de, Muammer, Karaaslan, güven, tazeledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı