Haber Detayı
05 Ekim 2020 - Pazartesi 13:16 Bu haber 2027 kez okundu
 
Hüyük'te değişim devam ediyor
HÜYÜK - Hüyük ilçe merkezinde ve kırsal mahallelerde yürütülen sıcak asfalt çalışmalarında sona gelindiği bildirildi.
Bölgeden Haberi
Hüyük'te değişim devam ediyor

HÜYÜK -  Hüyük ilçe merkezinde ve kırsal mahallelerde yürütülen sıcak asfalt çalışmalarında sona gelindiği bildirildi.

Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, yaptığı açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın destekleri ile  ilçe merkezinde ve kırsal mahallelerde süren yol yapım ve sıcak asfalt çalışmasını devam ettiren  Hüyük Belediyesi ekiplerinin ilçeye bağlı Budak, Tolca  Mahallelerinde devam eden yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarında sona yaklaştığını  belirtirken, “İmrenler Mahallemizdeki TOKİ konutları ve çevresinde de çalışmalarda sona yaklaşılırken, Selki, Çamlıca, Mutlu ve Çavuş mahallelerimizde ise asfaltlama çalışmalarına devam ediliyor.  Mahalle yollarımızın tamamının alt yapısı kontrol edilerek stabilize malzeme ile kaplanıyor. Dolgu çalışmalarında alt temel malzemeyle zemin güçlendirmesi yapılıyor” dedi.

Hüyük ilçe merkezindeki sıcak asfalt çalışmaları ile çevre yolunda devam eden duble yol asfalt çalışmalarında da sona gelindiğini ve yakın zamanda hizmete sunulacağını belirten Çiğdem, yoğun bir mesainin devam ettiği yollarda belediye meclis üyeleriyle birlikte incelemede bulundu. Başkan Çiğdem, çalışmalara ilişkin şu bilgileri verdi:

“İlçemizde, mahalle sakinlerimizin hiç inanmadıkları, ‘her gelen söz verdi gitti, ama bir türlü olmadı” dedikleri ve yapılacağına da güvenmedikleri yolları bir bir yapmaya başladık. Şu ana kadar bazı mahallelerimizin yolları asfaltlandı. Bazı mahalle yollarının asfalt çalışmaları da bitmek üzere. Hava sıcaklığı değerleri belli bir oranda düştü. Bu sıcaklıklarda 15-20 gün daha asfaltlama çalışması devam ettirilebilir. Stabilize yol çalışmalarımız devam ediyor. Kış şartları yaklaşıyor. Asfaltlama sezonu bittiğinde kalan diğer yollarla ilgili çalışmaları da gelecek yıl ilkbahar döneminde yapmayı planlıyoruz. ‘Benim yolum asfaltlanmadı’ diye diğer kırsal mahallelerimizdeki vatandaşlarımız üzülmesinler. Söz verdiğimiz yolların tamamını önümüzdeki yıl bitirmeyi hedefliyoruz. Şükürler olsun ki Büyükşehir’in her imkanları Hüyük’e sirayet ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay 2020 yılı için söz verdiği gibi bizden desteklerini hiç esirgemedi; Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum Bey’de asfalt malzeme (zift) alımı için ilçemize maddi destek verdi. Bu çalışmalarda emeği geçen başta Bakanımız, hemşerimiz  Sayın Murat Kurum Bey’e,  Konya Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Fen İşleri Daire Başkanlığına ve işçi kardeşlerime sonsuz teşekkür ediyorum.”

Öte yandan, yol çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Çiğdem’le sohbet eden vatandaşlar da,  “Başkanımıza her şey için çok teşekkür ediyoruz. Bu hizmeti bu kadar beklemiyorduk. En iyisi, en alası oldu. İnşallah daha da iyisi olur ”diye konuştular.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Hüyük'te, değişim, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı