Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 17:32 Bu haber 2043 kez okundu
 
Hüyük’ten ağaçlandırma seferberliğine 20 bin fidan desteği
HÜYÜK - Tarım ve Orman Bakanlığı’nın gelecek nesillere “Daha yeşil bir Türkiye” bırakabilmek amacıyla yurt genelinde başlattığı “Geleceğe Nefes” seferberliğine Hüyük ilçesinin de 20 bin fidan dikimiyle destek verdiği bildirildi.
Bölgeden Haberi
Hüyük’ten ağaçlandırma seferberliğine 20 bin fidan desteği

HÜYÜK - Tarım ve Orman Bakanlığı’nın gelecek nesillere “Daha yeşil bir Türkiye” bırakabilmek amacıyla yurt genelinde başlattığı  “Geleceğe Nefes” seferberliğine  Hüyük ilçesinin de 20 bin fidan dikimiyle destek verdiği bildirildi.

Hüyük’te, Cumhurbaşkanlığı tarafından milli ağaçlandırma günü ilan edilen 11 Kasım günü, saat 11.11’de kampanya kapsamında Hüyük çıkışı Doğanhisar yolu üzerindeki boş alanda çok sayıda çam fidanı toprakla buluşturuldu.

Hüyük Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen fidan dikme etkinliği çerçevesinde 20 bin fidanın  toprakla buluşturulduğu belirtildi.

 Hüyük Kaymakamı Dilara Şenoğlu ile Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem de kampanyaya katılarak açılan çukurlarda çam fidanlarını toprakla buluşturdu, ardından fidanlara can suyu verdi.

İlçede görev yapan daire amirleri,  emniyet ve jandarma teşkilatı personeli, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcilerinin yanısıra muhtarlar ve vatandaşların da yoğun katılımıyla destek verdiği ağaçlandırma çalışmasının tamamlanması sonrasında katılımcılara yemek ikram edildi.  

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Hüyük’ten, ağaçlandırma, seferberliğine, 20, bin, fidan, desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı