Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 11:05 Bu haber 2468 kez okundu
 
Konya Büyükşehir'den duyuru
Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemi Dairesi Başkanlığı, yolculuk ve dolaşım sirkülasyonunu en aza indirebilmek için bazı tedbirler aldı.
Güncel Haberi
Konya Büyükşehir'den duyuru

Konuyla ilgili Konya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada: "Konya Büyükşehir Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemi Dairesi Başkanlığı, koronavirüs salgınına karşı ilimiz genelinde mücadelenin tüm alanlarda başarıyla sürdürülebilmesi için ilgili bakanlıklar ve Valilikçe daha önce alınan tedbirler çerçevesinde mücadeleyi titiz ve kararlı bir şekilde yürütürken; yolculuk ve dolaşım sirkülasyonunu en aza indirebilmek için bazı tedbirler aldı.

Buna göre;

1- Belediyemizce tanzim edilen “İl İçi Yolcu Taşıma Yetki Belgesi”  ve bu belgeye kayıtlı “Yolcu Taşıma Güzergahı İzin Belgesi”nin süre bitiş tarihleri Mayıs ayı sonuna kadar askıya alınmıştır.

2- “Okul Servis Araçları Özel İzin Belgesi”, “Hatlı Ticari Minübüs/Otobüs Güzergah İzin Belgesi” “Özmal Personel Servis Aracı Güzergahı İzin Belgesi”, “Umum Servis Aracı Güzergahı İzin Belgesi”, “Sağlık Kurumları Özmal Araçlara Mahsus Özel İzin Belgesi”, “Ticari Taksi Çalışma İzin Belgesi” verilmesi Mayıs ayı sonuna kadar durdurulmuştur. Mevcut izin belgelerinin bitiş süresi de Mayıs ayı sonuna kadar askıya alınmıştır.

3- Her türlü devir işlemleri Mayıs ayı sonuna kadar durdurulmuştur.

4- Mayıs ayı sonuna kadar yetki ve izin belgesi alamayan, gerekli şoför ve diğer değişiklikleri yaptıramayan ticari araç sahiplerinin mağduriyet yaşamaması için izin belgesine ilave edilecek veya değiştirilecek şoför rehberlerin taşıma vasfına uygun olarak belirlenmiş olan şartları taşıdığına ilişkin belgeleri, taşıma esnasında araçta bulundurmak ve yapılacak denetimlerde ibraz etmek şartıyla bu şoför rehberlerinin izin ve yetki belgesinde ismine bakılmaksızın taşıma faaliyetlerine devam edilebilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Konya, Büyükşehir'den, duyuru,
Yorumlar
Haber Yazılımı