Haber Detayı
19 Haziran 2020 - Cuma 11:54 Bu haber 1284 kez okundu
 
Konya'da LGS'ye gireceklere ulaşım ücretsiz
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 20 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sınavı’na girecek tüm öğrencilere başarılar dileyerek LGS’ye girecek öğrenci ve refakatçisi ile sınav görevlileri için toplu ulaşımın ücretsiz olduğunu söyledi.
Eğitim-Kültür Haberi
Konya'da LGS'ye gireceklere ulaşım ücretsiz

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 20 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sınavı’na girecek tüm öğrencilere başarılar dileyerek; sınavın öğrenciler, aileleri ve memleket için hayırlı olmasını diledi.

20 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek sınava katılacak öğrencilerin başarılı olacaklarına yürekten inandığını ifade eden Başkan Altay, “Geleceğimizin teminatı olan her bir evladımız bizim için çok değerlidir. Allah hepsine zihin açıklığı versin. Sınavlar öğrencilerin hayatında dönüm noktası olabilir ancak başarının tek kriteri değildir. Sonuç ne olursa olsun çocuklarımız için yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır. Ebeveynlere de ricam, durumu bu şekilde değerlendirmeleridir.” dedi.

Koronavirüs salgınının devam ettiği bir ortamda gerçekleştirilecek sınav için Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm tedbirleri aldığına dikkat çeken Başkan Altay, tüm öğrencilerin ellerinden gelenin en iyisini yapacağını bildiğini söyledi. Başkan Altay, sınavın öğrenciler, aileleri ve memleket için hayırlı olmasını diledi.

LGS'ye gireceklere ulaşım ücretsiz   
Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay aynı zamanda LGS’ye girecek öğrenci ve refakatçisi ile sınav görevlileri için toplu ulaşımın ücretsiz olduğunu söyleyerek yarın (20 Haziran Cumartesi) sokağa çıkma kısıtlama nedeniyle 09.00-12.00 saatleri arasında toplu ulaşımın çalışmayacağını belirtti. 

 

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Konya'da, LGS'ye, gireceklere, ulaşım, ücretsiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı