Haber Detayı
23 Ekim 2020 - Cuma 16:20 Bu haber 3216 kez okundu
 
Ödül kazandıran işte o fotoğraflar
BEYŞEHİR - Çevre temizliği yaptıkları alanların eski ve yeni halini fotoğrafladılar, ödülü kazandılar
Yaşam Haberi
Ödül kazandıran işte o fotoğraflar

Çevre temizliği yaptıkları alanların eski ve yeni halini fotoğrafladılar, ödülü kazandılar

İŞTE ÖDÜL KAZANAN O FOTOĞRAFLAR

Beyşehir ilçesinde, yürütülen sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde gönüllü olarak temizlik yaptıkları alanların eski ve yeni halini fotoğraflayan gruplar, düzenlenen fotoğraf yarışmasına katılarak para ödülünün de sahibi oldu

Beyşehir'de, Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Fotoğraf Kulübü tarafından düzenlenen Beyşehir Belediyesi ile Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi'nin de destek verdiği "En güzeli en temiz Beyşehir" sloganıyla gerçekleştirilen “Eski hali, yani hali” konulu fotoğraf yarışmasında sonuçlar belli oldu.

JÜRİ TARAFINDAN BELİRLENDİ

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Beyşehir Fotoğraf Kulübü'nün sosyal medya hesabında yapılan paylaşımlarla dahil olunabilen fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilemeye layık görülen eserlerin jüri tarafından belirlendiği belirtildi.

Açıklamada, yarışmada birinciliği 'balıkçılar grubu'ndan İbrahim Erdoğan, ikinciliği 'Doğa Gelecektir' grubundan Mehmet Ulvi Ulaş’ın, üçüncülüğü 'temiz kadraj' grubundan İsmail Çeşmeci, dördüncülüğü 'okçular grubu'ndan Yasin Akbulut’un ve beşinciliği ise 'seyyahlar grubu'ndan Fatih Kızılkaya’nın elde ettiği, 17 eserin ise jüri tarafından sergilemeye layık görüldüğü kaydedildi.

ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLANACAK

Açıklamada, fotoğraf yarışmasında derece ve sergileme alan katılımcılara ödüllerinin önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle verileceği belirtildi.

Yarışmada birinci olan eser 2 bin 500, ikinci olan eser bin 500, üçüncü olan eser bin, dördüncü olan eser 750, beşinci olan eserin sahibi ise 750 liralık para ödülünün sahibi oldu. Sergileme kazanan katılımcılara da 100’er lira para ödülü verilecek.

ÇEVRE TEMİZLİĞİ İÇİN SEFERBER OLMUŞLARDI

Proje kapsamında, düzenlenen ve bir ay süren çevre temizliği kampanyasına dahil olan çevre gönüllüleri, ilçenin ormanlık ve koru alanları, mesire alanları, göl kıyıları, yol kenarları vb. gibi insan eliyle kirletilen yerlerde çevre temizliği yapmış, fotoğraf yarışması da yürütülen bu çalışmaları konu almıştı.

 

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Ödül, kazandıran, işte, o, fotoğraflar,
Yorumlar
Haber Yazılımı