Haber Detayı
22 Ekim 2020 - Perşembe 16:54 Bu haber 2608 kez okundu
 
Orman Yangınının söndürülmesinde faydalı olan çiftçi aileye teşekkür belgesi
BEYŞEHİR - Beyşehir'de çıkan orman yangınında, ilk müdahaleyi yaparak yangının büyümesini önleyen çiftçi aileye teşekkür belgesi verildi.
Güncel Haberi
Orman Yangınının söndürülmesinde faydalı olan çiftçi aileye teşekkür belgesi

BEYŞEHİR - Beyşehir'de çıkan orman yangınında, ilk müdahaleyi yaparak yangının büyümesini önleyen çiftçi aileye teşekkür belgesi verildi.

Beyşehir’de 4 Eylül 2020 tarihinde Mesutlar Mahallesi’nde anızların ateşe verilmesi sonucu çıktığı belirlenen orman yangınına bölgede yükselen dumanları fark edip ilk müdahaleyi yerleşim merkezinde ikamet eden Abdullah Ay ile oğulları Ömer ve Sefa Ay pulluk takılı traktörleriyle yaptı.

Pulluklarla orman yangınının büyümemesi için bir yandan çevirme yaparken, diğer yandan da yangını itfaiye ve jandarma ekiplerine bildiren aile fertleri, yangının daha da büyümemesi ve kısa sürede söndürülmesinde büyük fedakarlık gösterdi.

Yangın arazöz ve itfaiye ekiplerinin de gelmesiyle daha da genişlemeden söndürüldü.

İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Özcan Yılmaz’ın önerisiyle Beyşehir Kaymakamlığı’nda yangının daha da büyümeden söndürülmesindeki üstün yararlılıkları nedeniyle aile fertlerine Kaymakamlık tarafından teşekkür belgesi verildi.

Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir, kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen törende, ormanların milli varlık olduğuna vurgu yaparak, “Ormanlarımız yaşamımızın önemli bir parçası, hayatımızda oldukça büyük bir önemi vardır. Bu ailemizin yaptığı da gerçek bir vatanseverlik ve iyi bir vatandaşlık örneğidir. Sizler bu gibi durumlarda da devletin ve milletin yanında olduğunuzu gösterdiniz, işte gerçek vatanseverlik bu olsa gerek. Kendilerine bu anlamda sonsuz teşekkür ediyorum. Komutanımız sizin bu davranışlarını öve öve bitiremedi. Biz de örnek olması hasebiyle, maddi bir kıymeti yok ama bir anı olarak da saklayabileceğiniz bir teşekkür belgesini sizlere takdim etmek için burada biraraya geldik” dedi.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır da, “Siz bizim insanımızsınız, yöremizin insanı. Ellerinize, yüreğinize sağlık, sizinle gurur duyuyoruz. Beyşehir’in çocuğu işte budur” ifadelerini kullandı.
Beyşehir Ticaret Odası ve Sanayi Başkanı Mustafa Akbıyık da, aile fertlerini gösterdiği duyarlılıklarından dolayı tebrik etti.

İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Özcan Yılmaz da, yangının büyümeden söndürülmesinde büyük katkıları olan aile fertlerine teşekkür ederek, “Ormanlarımız milli servetimiz, inşallah tüm insanlarımızda bu duyarlılığı görmek en büyük arzumuz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından aile fertlerine teşekkür belgeleri verildi.

Aile fertleri de, teşekkür belgesine layık görüldükleri için duydukları mutluluğu ifade ederken, “Ormanlarımız geçmişten günümüze gelen atalarımız ve dedelerimizden bizlere miras kalmış. Biz de bu mirasa sahip çıkabilme adına böyle bir davranış sergiledik. Bu konuda toplum olarak hep birlikte duyarlı olmamız gerekiyor” dediler.

 

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Orman, Yangınının, söndürülmesinde, faydalı, olan, çiftçi, aileye, teşekkür, belgesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı