Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 11:08 Bu haber 2009 kez okundu
 
Sanatkar kursiyerler el emeklerini sergiledi
BEYŞEHİR - Beyşehir'de, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu kursiyerleri, yıl içerisinde el emeği, göz nuru dökerek hazırladığı geleneksel el sanatları çalışmalarını açılan sergide gözler önüne serdi.
Eğitim-Kültür Haberi
Sanatkar kursiyerler el emeklerini sergiledi

BEYŞEHİR - Beyşehir ilçesinde, kursiyerler yıl içerisinde el emeği, göz nuru dökerek hazırladığı geleneksel el sanatları çalışmalarını açılan sergide gözler önüne serdi.

Beyşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2018-2019 eğitim döneminde açılan  geleneksel el sanatları kursu tamamlandı. Kursun bitiminin ardından kursiyerlerin el emeği göz nuru dökerek hazırladığı  aralarında  Kurs Öğretmeni Hüsna Kesme’nin rolyef sanatı eserlerinin de  yer aldığı çalışmalar ilçe halkının beğenisine sunuldu.

Beyşehir  Gölü Milli Parklar İdare ve Ziyaretçi Tanıtım Merkezi'ndeki serginin açılışında kürsüye gelen Beyşehir İlçe Kaymakamı Yusuf Özdemir, insanların hayatları boyunca kendisine ihtiyaç htiği bilgi, beceri ve alışkanlıkları sadece okul yıllarında öğrenmesi veya kazanmasının mümkün olmadığına işaret ederek, yaygın eğitim kurumlarından Halk Eğitim Merkezleri'nin bu kapsamda yürüttüğü faaliyet ve kursların günümüzde çok önemli olduğunun altını çizdi.

Beyşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Siper de ise, Halk Eğitim Merkezleri olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nın görünen bir yüzü olduklarına vurgu yaparak, "Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki, HEM olarak yaş farkı gözetmeksizin 7'den 77'ye tüm insanımızın eğitimi, hobi ve alışkanlıkları, istekleri doğrultusunda çok sayıda faaliyetler yapan, kurslar açan bir kurumuz. Bugün bu faaliyetlerimizin hepsini değil ama kısmi örneklerini hep beraber gezip göreceğiz. Bizim kurum olarak bir yılık karnemizin de,aynı zamanda icraatımızın da bir göstergesi olarak bu açılışını yapacağımız sergimizi gezmiş olacağız. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 

Konuşmalar sonrasında yıl sonu sergisinin açılışı Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır ve ilçe protokolünün diğer mensupları tarafından kurdela kesimiyle gerçekleştirildi.

Protokol ve davetliler daha sonra sergiyi gezerek yürütülen çalışmalar ve faaliyetler hakkında kurs öğretmenleri ve kursiyerlerden bilgiler aldı.

 

 

 

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Sanatkar, kursiyerler, el, emeklerini, sergiledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı